Wpis z mikrobloga

@KawaJimmiego: Na ludzką logikę to się jedynie twojego tłumaczenia nie da zrozumieć. Cały czas mówię, że są inne teorie na powstanie świata np. wielki wybuch, teoria boltzmanna, a może to właśnie wszechświat istnieje od zawsze.
Ty przyczepileś się swojego;
- Bo skoro ja czegoś nie rozumiem, a inny człowiek mi tego nie wytłumaczy to wszytko jest stworzone przez boga.
Za każdym razem starasz się wmówić, że ktoś tu udaje uczonego i
@Heyolok: A taki byłeś wygadany...
@Watykanski_Watazka:

Cały czas mówię, że są inne teorie na powstanie świata np. wielki wybuch

Wielki Wybuch musiał się skądś wziąć.

teoria boltzmanna

Dotyczy poziomów organizacji, entropii, ale nie tego, skąd się cokolwiek wzięło.

a może to właśnie wszechświat istnieje od zawsze

To zaprzecza logice, bo coś nie może się wziąć z niczego.

Technologia, choćby była nie wiem jak zaawansowana, nie stworzy czegoś z niczego. Jak
@KawaJimmiego

wyśmiewane się z ludzi wierzących w rzeczywistość poza tym światem (...)


Dopóki sobie wierzą w rzeczywistość poza tym wymiarem to niech sobie wierzą. Głównie wyśmiewam tych, którzy dopisują takiej teorii swoje założenia i wartości moralne (bądź nie), co nazywam religią. Im bardziej w dal tym mniejsze prawdopodobieństwo na to, że ich wierzenia są zgodne z prawdą. W końcu wyznawcy religii uważają swoją "prawdę" za jedyną i w związku z tym karają
@KawaJimmiego:

Noooo tak. Istnienie wszschśwświata od zawsze zaprzecza logice, bo nic nie wzięło sie z niczego.
(????)
Skoro istnieje od zawsze to po co miałby powstawać, "wziąć się", skoro istnieje od
z a w s z e

Bo ty oczywiście wiesz ze technologia nie zrobi X za Y lat.

Nie musi istnieć inna rzeczywstość. Może sobie istnieje, a może nie. Natomiast to że czegoś nie rozumiesz nie sprawia z automatu ze
@Heyolok: To, że nie wszystkie religie są OK nie oznacza, że takie są wszystkie. Twoja opinia na temat religii jest tutaj pozbawiona znaczenia, a temat dotyczy istnienia bytu bez przyczyny. Wyśmiewanie wiary w byt bez przyczyny, jak sam widzisz, jest bezpodstawne.

Skoro istnieje od zawsze to po co miałby powstawać, "wziąć się", skoro istnieje od

z a w s z e
@Watykanski_Watazka: Uuu, puszczają nerwy wielkim myślicielom. Wykazałem braki w
@KawaJimmiego:
NIE, nigdzie NIE powiedziałem, że uważam iż wszechświat istnieje od zawsze. Podałem go jedynie jako przykład i możliwość którą ty wykluczasz, bo skoro czegoś nie rozumiesz to tłumaczysz to tylko i wyłącznie bytem. Aaa, chyba już o tym mówiłem...

W każdym komentarzu mówię dokładnie o tym samym, a ty dalej swoje.
--
Nic nie może powstać tak o, wiec stworzył to byt. -To jest dla ciebie ok.
Istniejący od zawsze
@Watykanski_Watazka: Tłumaczę po raz kolejny, iż logika się tutaj załamuje i nie da się tego wytłumaczyć logicznie. A więc ludzie wierzący w rzeczywistość poza naszą logiką mają przewagę nad utrzymującymi, że wszystko trzeba tłumaczyć logicznie i nie wierzą w byty poza naszą rzeczywistością. To skoro takie mądre, to mi to wytłumaczcie.