Wpis z mikrobloga

Temat Poruszam ponownie, już kiedyś pytałem
Mirki pracuje w firmie robiącej strony internetowe dla firm.

Tak się składa że ziomek co robi nam baze telefonów do wydzwonienia wybiera firmy z tej strony
https://www.baza-firm.com.pl/, ale jest na urlopie i mi przypadł ten obowiązek by wybrć jakieś firmy

Słuchajta potrzebuje waszej pomocy
Strony pykamy za 2 k złociszy (jednorazowo)
Więc potrzebuje branże która opiera się na interenetach ale właściciele są w stanie tyle wygspodarować na budowe strony
Nie mam pomysłu na branże może ktoś coś zarzuci ??

#marketing
#stronywww
#biznes
#kiciochpyta
#komputery
  • 14
@aliali22b: też obcykani - średnia branza na 300 linków 10 chciało propozycje realizacji ale potem odmówili tłumacząc się brakiem kasy ( a projekty były za 2 k zlociszy)
Dobrze ogólnie idzie budowlanka
Miłym zaskoczeniem była architektura ogrodów
Ale np totalnym niewypałem były biura projektowe.
Teraz lecę ceramikę ale nie czy to będzie spoko branża
Zaskoczyło mnie też że ciulowo poszła Fotowoltaika np
@krampus0101: to niestety dział marketingu by się z moja firma raczej nie dogadał, właśnie zmieniliśmy cennik i wyprodukowanie strony 5 zakładek, slajder animowany, opisy, indywidualny projekt itp u nas kosztuje 2499 zł netto (szefu nie dawno zrobił research i popytal po kilku innych firmach jak clientello czy bcenter i mają podobnie)
@krampus0101: wiesz jeśli chodzi o cenę to jest to cena normalna > tak jak pisałem szefu zrobił research i kilka firm które się tym zajmuje (nazwa,pl, home,pl bcenter, clientello,) mają podobne ceny - możliwe że twoi szefowie mają kilka zewnętrznych firm z którymi mają długoterminowe umowy i może dlatego jest taniej ale kto tam wie
@krzysztof-marcin-rybacki: ja pierwszy raz słyszę żeby w ten sposób do ceny podejść :) wy jesteście firmą i klient jest firmą a to powoduje, że jesteście partnerami handlowymi. Może wystarczy rozmowa/spotkanie aby wytłumaczyć dlaczego u Was kosztuje to 2500 zł i jakie to niesie za sobą korzyści ? Wchodzimy jednak w aspekt sprzedażowy a to dla mnie temat rzeka i nie o tym jest Twój post :)
@krzysztof-marcin-rybacki: ja np sprzedaję samochody do floty firmowej. Min 5 szt to zamówienie - wszystko poniżej tej ilości to detal. To wcale nie jest moja branża mimo, że zarabiam całkiem dobrze i jak czytam, że ktoś zajmuje się tworzeniem albo sprzedażą np stron to zazdroszczę mu z całego serca bo to moja praca marzeń. Powalczcie trochę - wyjdźcie poza ramy (żeby nie pisać wyświechtanego : poza strefę komfortu). Przecież u Waszych
@krampus0101: jak najbardziej wystarczy rozmowa :) tylko że wbrew pozorom jesteśmy małą firmą która ma 5 pracowników, dlatego pojechanie do klienta 500 km nie za bardzo wchodzi w rachubę, co nie znaczy że szefu nie jedzie jak jest potrzeba, ale to z reguły już do naszych stałych klientów którzy np kupują trzecia lub kolejna stronę.
A tak w ogóle ja tylko dzwonię do ludzi, to szefu ustala z grafikami i programistami