Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dostałam nową pracę, a koleżanka zamiast mnie wspierać to mówi, że sobię nie poradzę. Jest to ciężka praca, sama w siebie nie wierzę, ale słuchać takie rzeczy ze strony osoby, która powinna cię wspierać jest przykre. Śmieje się ze mnie i pisze jak tam będzie źle. Jest to ciężka praca pod względem psychicznym przede wszystkim, ale przez covida nie mam co wybrzydzać bo długo szukałam pracy. Nie wiem czemu tutaj to piszę, chyba nie mam komu.. jest mi po prostu przykro i zaczynam myśleć, że nie dam rady.

#praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f476a44d2fae759452855fd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania Koleżanka jest zwyczajnie zazdrosna. Albo po prostu głupia i czerpie przyjemność z obniżania Twojej samooceny i psucia samopoczucia.

Co innego jeśli by Ci napisała konkretnie : W takiej pracy trzeba to i to, słabo Ci z tym idzie, musisz nad tym popracować.

A jeśli pisze : Jesteś beznadziejna, nie dasz rady. To taką koleżankę możesz sobie wsadzić...
... w kapcie.
@AnonimoweMirkoWyznania:

Niestety często obserwuję coś takiego u kobiet. Mają taką niby "psiapsiułkę" z którą trwają w niby koleżeńskiej relacji, ale gdy tylko podwinie się jej noga albo będzie mieć problem, to z satysfakcją będą pierwsze do wbijania szpilek. Radziłbym zweryfikować czy utrzymywanie kontaktu z osobą, która podcina Ci skrzydła ma sens. Pamiętaj o starym porzekadle, prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Prawdziwy przyjaciel czy osoba życzliwa w momentach trudnych będzie Cię
@AnonimoweMirkoWyznania: Kobieta kobiecie kobietą... ¯\_(ツ)_/¯

Może na początek wytłumacz koleżance, że te jej podpowiedzi podkopują w Tobie pewność siebie i poczucie własnej wartości? Może ma niską inteligencję emocjonalną i nie zdaje sobie sprawy z tego wszystkiego? Jeśli nie poskutkuje, to zastanowiłbym się czy to jest naprawdę Twoja koleżanka.