Wpis z mikrobloga

Mirki, praca w handlu. Co polecacie? Macie jakieś doświadczenie i chcecie się wypowiedzieć na temat

-Agent Nieruchomości
-Przedstawiciel ds Fotowoltaiki
-Przedstawiciel handlowy FMCG

...Lub jakaś inna branża. Jestem komunikatywny, lubię pracę z ludźmi(szczególnie nie #!$%@? się, bo wiem jak ich podejść). Lub praca w

-Marketing(studiuje na mgr zaocznie i chce zrobić podyplomówkę, samodokształcić się, bo wyjeżdżam do dużego miasta)

Jakieś opinie? Plusy,minusy,kasa,czas?

#handel #pracbaza #praca #marketing #nieruchomosci #pytaniedoeksperta
  • 8
@Wilczek03: Przedstawiciel handlowy w FMCG:
- większość firm udostępnia samochód służbowy
- najczęściej nienajgorsze zarobki
- dużo czasu zajmuje przyzwyczajenie klientów (tzw. sklepowe) do siebie
- jeśli spożywka typu nabiał to klienci są przyzwyczajeni do wymiany przeterminowanego towaru (a nie każda firma to robi, więc możesz być "tym złym")
- umowa o pracę lub b2b
@OrzechowyDzem: Czy wygląda to tak jak można przeczytać w negatywnych opiniach, czyli

Sam dzwonisz po firmach żeby wyszukać klienta
Zajmuje ci wszystko ogrom czasu, masz duży #!$%@?
Targety są bardzo wysokie, a ciężko o umowę
Duże ciśnienie ze strony pracodawcy i za brak targetu lecisz przy pierwszej okazji
@Wilczek03:
Przy obecnym covidowym kryzysie i na start poleciłbym zdecydowanie FMCG łatwo szybko przyjemnie i można zbudować sobie jakiś podstawowy portfel klientów - kontakty w handlu ogólnie się przydają - nieruchomości są trudne do ruszenia z uwagi na faktycznie wysoką marżę, ale popierwsze na wypłaty trza trochę niestety poczekać - pozatym dół w branży obrotu nieruchomościami (z powodu pustek w portfelach Polaków) zdecydowanie utrudnił sprzedaż...
Przedstawicieli ds. Fotowoltaiki pełno, ale to
Sam dzwonisz po firmach żeby wyszukać klienta

W branży FMCG? Nie spotkałem się z tym. Być może tak jest przy fotowoltaice.

Zajmuje ci wszystko ogrom czasu, masz duży #!$%@?

Zależy zapewne od firmy, branży i kierownictwa

Targety są bardzo wysokie, a ciężko o umowę

Osobiście przez 4 miesiące nie dostałem umowy o pracę i kazano mi jeździć prywatnym autem, bo służbowe będzie "już już zaraz" :D

Duże ciśnienie ze strony pracodawcy i
@Wilczek03: Kasę można zarobić i jako przedstawiciel i w marketingu dużą lub małą, tak jak i trafić na januszy lub spoko kierownictwo. To nie kwestia branży. Natomiast jako osoba z doświadczeniem kilkuletnim tu i tu poradzę Ci - zadaj sobie podstawowe pytanie, czy wolisz pracować w ruchu, poznawac nowych ludzi, nowe miejsca, „układać sobie” klientów face to face, telefony, trasy samochodowe CZY siedzieć za biurkiem przy komputerze. To jest zasadnicza różnica