Wpis z mikrobloga

Zaraz 1 września i powrót do szkół co z pewnością rozbudzi dyskusje dotyczące restrykcji. 15 marca w tym wpisie, 10 kwietnia w tym wpisie i 30 lipca w tym wpisie zapytałem Was o kwestię restrykcji w związku z pandemią i czy polityka restrykcji sprawdzi się czy nie.

Czy brytyjskie podejście do pandemii* jest słuszne w perspektywie długoterminowej i ostatecznie wszystkie kraje pójdą tym torem, czy z perspektywy czasu ocena tych działań będzie negatywna a Johnson otrzyma przydomek "Krwawy Boris", a jego działania będą na lata przestrogą dla innych?


Jak uważacie dziś? Kto z Was zmienił zdanie?

* - chodzi o początkowe podejście, czyli puszczenie spraw na żywioł. Dziś bardziej określiłbym to jako system szwedzki, ale w marcu to WB była największym przedstawicielem tego nurtu.

___________

Tak wyglądały wyniki wcześniej:

15 marca:
404 osoby, czyli 11,99% uważało, że polityka powszechnej izolacji nie sprawdzi się i podejście Wielkiej Brytanii jest dobre
4411 osoby, czyli 89,01% uważało że polityka powszechnej izolacji sprawdzi się i podejście Wielkiej Brytanii jest złe

10 kwietnia:
808 osób, czyli 21,12% uważało, że polityka powszechnej izolacji nie sprawdzi się
3017 osób, czyli 78,88% uważało, że polityka powszechnej izolacji sprawdzi się

91 osób zmieniło zdanie od poprzedniego głosowania

30 lipca:
1893 osoby, czyli 71,84% uważało, że polityka powszechnej izolacji nie sprawdzi się
742 osoby, czyli 26,16% uważało, że polityka powszechnej izolacji sprawdzi się

257 osób zmieniło zdanie od poprzedniego głosowania

Plusujących poszczególne odpowiedzi zawołam za jakiś czas abyśmy mogli zobaczyć jak potoczyła się sytuacja i czy zmieniło się nasze zdanie.
Pobierz MG78 - Zaraz 1 września i powrót do szkół co z pewnością rozbudzi dyskusje dotyczące ...
źródło: comment_1598717722l6lnXHtsWuGhpcICHXAwBw.jpg
  • 71
Moje zdanie od pierwszego wpisu nie zmieniło się. Uważam, że powszechna izolacja i restrykcje, które często robione tylko dlatego, że po prostu rządy nie wiedzą co robić w długim okresie przyniosą więcej szkód niż pożytku.

Reszta mojej wypowiedzi może być właściwie cytatem sprzed miesiąca:

Takie działania będą prowadzić nie tylko do strat gospodarczych (na skutek których śmierć poniesie pewnie więcej osób niż na skutek wirusa) ale wpłyną również na zdrowie psychiczne wielu