Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema wszystkim,
muszę wrócić do kraju, ale mogę zachować swoją aktualną prace (#programista15k jak by co). Wiem że jedyna sensowną (?) możliwością jaką mam to #jdg.
I tu się nasuwaja pytania. Mogę aplikować o mały zus? I czy mogę odrazu rozpocząć działalność na podatku liniowym (zaczał bym od 01.01.2021)? No i ostatnie pytanie jak to będzie z VATem (chcę być vatowcem dobrowolnie (chyba) limit 200k dla zagranicznych faktur chyba się nie liczy) i odliczaniem rożnych pierdół (samochód, komputer, etc.). Wiem ja będe wystawiał fakture swojemu staremu pracowacy bez podanego VATu.
Jakby co to jeszcze nie znalazłem księgowych, które by na powyższe pytania miały podobną odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dzialalnosc #pracazdalna #programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f4b7edd6c849ff6cfff3424
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: czym różnią się odpowiedzi księgowych? Dlaczego nie miałbyś aplikowac o mały ZUS, to zwykły kod do wpisania we wniosku ubezpieczenia? Limit 200k chyba dotyczy jakiś uproszczeń więc po prostu z tego nie korzystasz wypełniając vat-r. Jak to ma być z vatem, że masz wątpliwości? Płacisz 19%, wszystko ogarnie ci księgowy. A może problemem jest to że to ten sam pracodawca? Może wtedy są jakieś inne zasady?