Wpis z mikrobloga

Panie i panowie, potrzebuje Waszej pomocy bo od nadmiaru wszystkiego już mi się miesza w głowie. Nie znam się kompletnie na motoryzacji, wiem, że jest auto, ma cztery koła, kierownicę i robi brum brum. Chce kupić auto żonie, mam 10k €, chcę kupić auto w Holandii, gdyż tu mieszkamy, wymagania: siedzenie wysoko (jak w SUV lub coś ten deseń), kombi, benzyna i co najlepsze: żeby ładnie wyglądało ( ͡° ͜ʖ ͡°). Auto będzie używane do jeżdżenia do pracy (10km w jedną stronę), na zakupy i dwa, trzy razy pojechać do Polski (800km w jedną stronę). Co nie znajdę i się spodoba to zaczynam czytać o silnikach to wadliwe albo szybko padają, a to za mało mocy, tam coś innego i już zamiast mieć przyjemność z kupowania to powoli człowiek zaczyna się wkurzać :) pomożecie?
#motoryzacja #samochody
  • 10
@Mirkosoft: miałem bardziej na myśli, że nie siedzisz nisko tylko tak jak kobiety lubią wysoko i wszystko widzisz. Gdy w pracy pytałem znajomych to tylko każdy mówi, a 1.4 to za mało, inny to za mało koni i silnik wyżyłowany itp..
@BillyGugu: przeglądam AutoScout, marktplaats i inne, nie mogę się zdecydować na markę i model bo wszędzie ktoś na coś narzeka, chyba pojadę do komisu i kupię, który mi się spodoba (,)
@MichasQ27: ja Ci powiem tak, bralem z NL franvuza w kombi co to kazdy stereotypowo wali glupoty na temat silnika i marki. A jezdze bezkonfliktowo juz 3 lata i bede dalej jezdzic. Ba, nastepnego tez wzialem francuza i tez bylo mowione jaki to on zly jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jezdze caly vzas ktotkie i dlugie trasy( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MichasQ27: a to znajomi będą jeździć że im mocy brakuje. Zawsze się znajdzie ktoś kto będzie narzekał na konkretny model czy konkretną wersję. Ale nie przesadzajmy, każde współczesne auto ma wystarczająco mocy żeby wygodnie pojechać do pracy i na zakupy. Co do silników to z reguły modele mają wersje silnikowe mniej lub bardziej udane, i nie chodzi tutaj o moc a o awaryjność. Ale to już trzeba rozpatrzyć na przykładzie konkretnego