Wpis z mikrobloga

Marzy mi się wielosezonowy serial o I Rzeczpospolitej w XVII w., z ogromnym budżetem, porządną obsadą i scenariuszem. Ilość materiału na ciekawe historie jest wprost niewyobrażalna: barwna, brawurowa, arogancka, lekkomyslna szlachta, los chłopów, sejmiki, wolne elekcje, zajazdy szlacheckie, wojny z Turkami, Rosjanami, Szwedami, Tatarami, ucieczki z tureckiej niewoli, polowania na tatarskie zagony, politykierstwo szlachty, poselstwa za granicę, pojedynki. Tu nawet nie trzeba wysilać się nad opowiadaną historią, wystarczyłby życiorys kilkunastu różnych osób z epoki. Nowoczesność przemieszana z kompletną egzotyką.

#historia #ron #rzeczpospolita #seriale #marzenia #husaria
wjtk123 - Marzy mi się wielosezonowy serial o I Rzeczpospolitej w XVII w., z ogromnym...

źródło: comment_1598989149bqSQWJE5TSXfPursKqTw2P.jpg

Pobierz
  • 3
Nowoczesność przemieszana z kompletną egzotyką.


@wjtk123: Dokładnie. Często twierdziłem, że obiektywnie patrząc XVII wiek i RON to jedne z najciekawszych czasów w historii. Muszkiety przeciwko łukom i te łuki wcale nie były na straconej pozycji. 4-5 religii na jednym obszarze, kilka kultur, tak niespotykane w historii organizmy społeczne jak sicz kozacka itd.
@Halbr: W ogóle balans pomiędzy piechotą, kawalerią, a artylerią był chyba największy w historii, co też czyni te czasy interesującymi pod względem militarnym.