Wpis z mikrobloga

@Necer: nie każdy lubi starą kreskę ale myślę że ci co się wychowali na DB/Królu Szamanów/Pokemonach powinni ją przynajmniej tolerować. prawdą jest że siłą rzeczy stare anime mają uboższą animację, rzadziej zmieniają perspektywę w trakcie jednego ujęcia ("kamera" stoi nieruchomo), często polegają na nieruchomych obrazkach przesuwanych po ekranie z dodatkiem trzęsienia i linii pędu dających wrażenie ruchu.

przejrzałem parę odc F/SN żeby znaleźć przykłady krzywych twarzy itp ale zauważyłem że generalnie
Daleth2202 - @Necer: nie każdy lubi starą kreskę ale myślę że ci co się wychowali na ...

źródło: comment_1599139794Y0XOzEvBiTqmuwSftyw56j.jpg

Pobierz
@Daleth2202: Dobra, pewnie dlatego mi nie przeszkadzała kreska bo na Króla Szamanów i Pokemony się jeszcze załapałem.
Jedyne co teraz mi się rzuca w oczy w SN2006 to ch**owo pofalowane włosy Rin, to jest kur#a dramat jak to wygląda, jeszcze po oglądaniu UBW...
@Necer: kolejna sprawa to kopiowanie niektórych scen. np ten portret Saber poniżej pojawia się kilka razy, tak samo ujęcie gdy #!$%@? się mieczem, animacja Berserkera wyskakującego w górę pojawiła się i w pierwszej walce na ulicy i w drugiej w lesie, ale najbardziej rzuca się w oczy powtórzenie animacji Gilgamesha wyciągającego Ea dwa odcinki pod rząd (przy rewatchu na reddicie dużo osób to zauważyło)

no i np biorą takie kozackie szczegółowe
Daleth2202 - @Necer: kolejna sprawa to kopiowanie niektórych scen. np ten portret Sab...

źródło: comment_1599139950n2nvsneuObwOnBHS4KKS7H.jpg

Pobierz
@Necer: 1:1 nigdy nie będzie, poza tym styl Takashiego się zmieniał, DEEN naśladuje jego styl z ~2004 a ufotable z ~2014. obrazek dla przykładu z Tsukihime gdzie on też odpowiadał za ilustracje.

przesadziłem z tym że ufotable poszło na łatwiznę, sam Takeuchi zmienił styl włosów Rin
https://www.reddit.com/r/fatestaynight/comments/dnckwb/celebration_15_years_fate_stay_night_typemoon_rin/
Daleth2202 - @Necer: 1:1 nigdy nie będzie, poza tym styl Takashiego się zmieniał, DEE...

źródło: comment_1599141808cRy1RFsheJJqyWQrAUaorr.jpg

Pobierz