Wpis z mikrobloga

Opowiem Wam jak wysylalem wczoraj paczke do USA.
Wpierw sprawdzilem kurierow online, wyszlo na pierwszy rzut oka, ze tylko Fedex obsluguje i poczta polska. Fedexem kalkulator wyliczyl mi 1200PLN. No trudno, pojde na poczte - pomyslalem. Idac a poczte mijalem punkt epaczka czy cos takiego, ktory obslugiwal wielu kurierow. Postanowilem zapytac w tymze punkcie. Pani wyliczyla mi 370PLN Fedexem. Nie tak zle, ale stwierdzilem, ze zapytam na poczcie, gdyz byla 50m dalej. Na poczcie pani powiedziala, ze paczka bedzie mi szla 3 miesiace oraz w razie zgubienia to moj problem i nie moge ubezpieczyc, koszt 80pln. Wrocilem wiec do punktu ogarniajacego wszystkich kurierow. Pani jednak z powodu niewymiarowej paczki nie umiala jej nadac (20x20x10cm). Pojechalem wiec do dzialu Fedexu, gdzie po przejechaniu szlabanu i za pobraniem karty u ochroniarza udalo mi sie dojsc do okienka z kolejnym npc. W oddziale otrzymalem informacje, ze wysylka takiej paczki to koszt 470PLN priorytetem. Okazalo sie rowniez, ze ekonomiczna paczka jest jeszcze drozsza od priorytetowej o okolo 200PLN - ale to tak po prostu jest wyjasnila mi pani z okienka. Dobra, bez przesady, zegarek w srodku wart 2000PLN, nie bede wiec placil 1/4 jego wartosci za wysylke. Pojechalem na poczte polska - ale inna. Na innej poczcie polskiej dowiedzialem sie, ze paczka bedzie isc 7 dni. Poprosilem wiec o druk, wypelnilem, wpisujac wartosc paczki specjalnie uprzednio o to nie pytajac czy moge. Klade na ladzie paczke. Po pierwszym spojrzeniu ekspedientki na druczek odrazu pojawila sie w jej oku jakas watpilwosc. Chodzilo o wartosc paczki. Okazalo sie, ze jednak moge, ale kwota bedzie wyzsza - 120PLN. Super. Wyslalem wiec priorytetem na tej poczcie polskiej gdzie paczka idzie 7 dni i w razie zgubienia oddadza mi pieniadze. #kurier #pocztapolska #kurierzy #bareja
  • 1