Wpis z mikrobloga

Dla mnie Williams skończył się w 94r.

,,Senna szczególnie niepokoiło zachowanie samochodu na wybojach, zwłaszcza w połączeniu z trudnościami w trzymaniu linii wyścigowej na wolnych zakrętach(...)"

,,(...)Według oceny sformułowanej przez Hilla na tym etapie samochód ,,praktycznie nie chciał się prowadzić" w wolnych zakrętach ,,Z kolei w szybkich zakrętach miało się poczucie, że auto może w każdej chwili wywieźć nas poza tor" - dodał, podkreślając jednocześnie, że sytuacje pogarszał jeszcze bardzo wąski fragment kokpitu przeznaczony na nogi, co utrudniało przenoszenie prawej nogi między pedałami gazu i hamulca."

,,(...)Płacili cenę za spóźnioną premierę FW16. Dzięki niej Bennetton zyskał kilkutygodniową przewag, mógł spokojnie przetestować i dopracować swój B194. Senna podejrzewał jednak, że to nie jedyne źródło ich problemów. (...) w Sobotę podczas porannego treningu i on, i Hill obrócili się w tym samym zakręcie. W dniu wyścigu Senna godzinę leżał na podłodze pomieszczeń gościnnych Williamsa i starał się oczyścić umysł."

,,(..) nowemu FW16 brakowało przyczepności na wolnych zakrętach, jego przednie skrzydło nie pracowało efektywnie , a przepływ powietrza pod podwoziem powodował zbyt dużą wrażliwość samochodu na zmiany kątów nachylenia wzdłużnego (wywołane hamowaniem i przyśpieszaniem). Samochód zachowywał się nerwowo i nie można mu było ufać. Hill nazwał go nawet ,,koszmarnym"

,,Senna w piątek po południu znalazł czas na spotkanie ze swoim pilotem, Owenem, który posadził na płycie lotniska Forli należący do kierowcy odrzutowiec. Senna wręczył mu trzy podpisane zdjęcia, na których widnili oni obaj ,,Nigdy nie miałem wspólnego zdjęcia z nim - Owen mówił pięć dni później, gdy czekał na przybycie trumny z ciałem jego pracodawcy (Senny). - Od bardzo dawna chciałem go o to poprosić. A tu nagle, w czasie weekendu wyścigowego (ostatniego dla kierowcy z Brazylii), zaczyna szperać w aktówce i wyciąga z niej te zdjęcia . Nie wiem, dlaczego zrobił to akurat wtedy".

,,(...) Tego wieczora (śmierć Rolanda Ratzenberga) Senna dwukrotnie dzwonił do Adriane. Podczas pierwszej rozmowy powiedział jej, że nie chce się nazajutrz ścigać. Nigdy wcześniej niczego takiego jej nie powiedział. Płakał."

,,Przed wyścigiem Senna powiedział dziennikarzowi telewizyjnemu ,,Dla nas sezon zaczyna się tu". Teraz po raz siódmy - i ostatni, wchodził właśnie w Tamburello z prędkością ponad 300 kilometrów na godzinę."

#f1 #patowilliams #senna #williams
Pobierz KarolaG17 - Dla mnie Williams skończył się w 94r.

,,Senna szczególnie niepokoiło z...
źródło: comment_1599135078AvJXUAqI8puHuJr4V3ovdj.jpg
  • 5
@KarolaG17: Hm... Bo przecież mistrzostwa w '96 i '97 z takimi sobie kierowcami (jak na mistrzów) to nic. Williams stracił swój blask wraz z końcem ery V10.

A problemy miał też Benetton. Jos Verstappen określił B194 jako bardzo trudne auto, gdzie ciężko było znaleźć jego limit.