Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Polska - wysłane 150cv 5 lata doświadczenia w IT jako specjalista IT i 3 miesiące jako programista. Wyższe wykształcenie. 5 rozmów zakończonych porażką, bo średnia krajowa w wojewódzkim mieście to stanowczo za dużo i to do byle jakiej pracy (specjalista IT, albo i gorsze stanowiska) o adminie IT można zapomnieć no bo doświadczenia specjalistycznego brak a pochodne nie odpowiada.

Zagranica - 1 cv, rozmowa i przyjęty od razu na stanowiska Inżyniera Systemów IT z pensją powyżej średniej krajowej zagranicznej

Mój kraj taki piękny. Ha tfu Janusze!

#pracait #pracbaza #bezrobocie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f50fc876c849ff6cfff3c81
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 37
HałaśliwyMirek: @bb89: kolejny post z cyklu wina Twoja a nie pracodawcy. Aplikowałem na admina IT, specjalista IT, jednostkowo na próbę na programistę c# i admina sieci lub linuxa (oczywiście głupi nie jestem i wiem, że szanse zerowe ale spróbować spróbuję bo co mi zależy). Oczywiście cisza i odmowa. Zgłaszali się tylko ze specjalisty IT gdzie obowiązki były prześmieszne czyli tacy którzy szukali taniego pracownika poniżej średniej krajowej kiedy to wcześniej
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli masz background adminowy może pomysl o rozwoju w stronę devopsa, to akurat połączenie admina i deva, a obecnie nawet w firmach gdzie 90% to programiści zaczynaja dostrzegać potrzebę devopsa
BogatyRogal: @Malinozaur: szkoleniowy filmik + test po angielsku (dla Holendrów również). Banał, wszystko się odbywało po angielsku.

@random_z_neta: gdzie tak płacą i za co?

@zdalny_robol: cudzoziemcy xD u nas też są Ukraińcy i co z tego?

@Belzebub: dostałem. U nas w PL programista też może zarabiać tyle samo co mechanik.

@p4damczyk: napisałem gdzie szukałem pracy.

Problem w tym, że w moim dziale IT w Polszy w
Ale układy i znajomości nie są rzadkim zjawiskiem.


@AnonimoweMirkoWyznania: A to jest coś złego w prywatnych firmach? Mając do wyboru randoma z internetu i znajomego, wybiorę znajomego: oczywiście pod warunkiem, że ma odpowiednie kompetencje, bo to jest absolutna podstawa. Bez tego ani rusz.

Zawsze mnie zastanawia fenomen wykopu, gdzie zwala się na brak umiejętności


To nie jest fenomen wypoku. W branży IT chodzi o umiejętności. Tylko i wyłącznie. Albo się coś