Wpis z mikrobloga

No elo,
Zachorowałem sobie na COVID, miałem dodatni wynik 24.08, od 25.08 jestem objęty decyzją o izolacji, która ma trwać do uzyskania dwóch negatywnych wyników badania. W międzyczasie zmieniło się rozporzadzenie, usunięto wymóg podwójnego badania, a całość obowiązków przesunięto z sanepidu na lekarzy rodzinnych.

Po krótce zasada ma być taka, że chory z pozytywnym wynikiem ma przebywac na kwarantannie 13 dni [z czego 3 dni bez objawow infekcji gornych drog oddechowych i gorączki], a potem nara moze se wyjść. Jak ktoś już przebywał te 13 dni, to z dniem 3.09 kończy mu się kwarantanna, aleeeee....

jestem po rozmowie z sanepidem xDDD

wyobrazcie sobie, ze system automatycznie zresetował kwarantanny/izolacje wszystkim w Polsce i zakonczył je 3.09 - niezaleznie od wskazań z decyzji, terminów, etc

co oznacza, że od wczoraj [i to sie zgadza] nie kontroluje mnie już ani aplikacja kwarantanna, ani policja, więc w zasadzie mogę se #!$%@?ć na miasto zarażać.

Moja rodzinna wie tyle co i ja, nie ma żadnych wytycznych, żadnych ankiet dla pacjentów, po prostu w teleporadzie musi stwierdzić, czy jestem zdrowy czy nie. [tu nalezy nadmienić, że załapałem się na test 1.09 - był równiez pozytywny i nie czułem się gorzej niż czuje się dziś]
Przypominam, że mogę:
a) naopowiadać jak to jestem chory, kaszle i temperatura - żeby zostać w domu dłużej na l4;
b) naopowiadać, jaki to jestem zdrowy (i to jest zagrożenie) - bo mam dość siedzenia w domu i se wyjśc i zarażać.

nikt mnie juz nie skieruje na żadne testy, bo sanepid tego nie robi, a moj rodzinny nie ma tego w koszyku świadczeń (wiec musiałby za to zapłacić).

Pani w rozmowie mówi, że sa zaskoczeni też, że nie wiedzą, że nie mają pojęcia - tak jakby trudno było najpierw stworzyć szkolenie, a potem wprowadzić zmiany.

No #!$%@? sztos zmiana, tylko powinszować.

#kwarantanna #koronawirus #covid19 #sanpeid #ministerzdrowia
  • 17
Oficjalną decyzję o kwarantannie mam od dnia 25.08, test wykonany 24.08 z wynikiem pozytywnym, objawy miałem powiedzmy od 22.08 - jakby nie liczyć, przy żadnym z terminów 13 dni nie wychodzi 03.09. Dotąd aplikacja informowała o 29.09 jako dacie zakończenia.

@Pieniek1991: niby tak, tylko pracodawcy raczej nie są szczęśliwi z tej zmiany - mam spory kontakt z ludźmi i ew. niedoleczenie i zarażanie zamknie całe biuro.
@doges: jestem chory objawowo, objawy nie są nasilone: utrata węchu, pare dni mocny kaszel, ze 2 dni temperatura 38,5, obecnie utrzymujacy sie stan podgorączkowy, może odrobine obniżona saturacja ale w sumie nie wiem jak mam normalnie [bo miesci sie w normie 96-97, na poczatku bylo 99-98], o dziwo katar, do teraz kilka razy kaszlne na dzien, czasami oslabienie
miałem badania krwi które potwierdzają diagnozę [oprócz testu], u mojej dziewczyny TK płuc
@Czarny1337: po jakim czasie od wyniku testu kontaktowali się z Tobą... Też mam wynik dodatni, przed zagranicznym wyjazdem. Żadnych objawów. Co znaczy, że przerzucili obowiązek na lekarzy rodzinnych? W jaki sposób odbywa się kontrola? Mam się udać do lekarza czy wizyta domowa?
@Czarny1337: O resecie nie słyszałem, natomiast ja mam takie info, że od 1 września nakazano Sanepidowi odsyłać wszystkich na kwarantannach do POZ, nawet tych, którzy mieli wcześniej pozytyw i zaplanowany test na najbliższe dni. I w sumie nikt nie poinformował POZów co mają z takim klientem zrobić.

Swoją drogą, wszyscy Ci, którzy myśleli, że nowe przepisy zmniejszą liczbę teleporad mogą się zdziwić, bo de facto przerzucono na rodzinnych obowiązki sanepidu związane
@fullversion: Ja miałem trochę inną sytuacje, badany byłem w szpitalu [byla podroz, objawy, finalnie prawdopodobnie zarazilem sie w kraju przed podroza], udalo mi sie "zalatwic" wynik tego samego dnia, ale robil to szpital i lekarz tam nie sanepid.

Potem do akcji wkroczyl sanepid, lekarz zaplanowal badanie na 7 dni od tego badania w ktorym wyszlo pozytywnie. Drugi test realizowany byl juz na zlecenie sanepidu, przyjechal ziomek na chate i w progu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czarny1337: Mirku po jakim czasie od momentu kiedy myślisz że się zaraziles zacząłeś mieć objawy? Widzę, że byłeś w Budapeszcie, myślisz że zaraziles się jeszcze w Polsce czy jest opcja że np na lotnisku/w samolocie? Czy z racji tego, że miałeś pozytywny wynik zgłaszałem to do przewoźnika którym leciałeś i ludzie mieli kwarantannę? Wiesz coś może?
@Daurita: ja w ogóle zrobiłem trasę: Trójmiasto(monciak, skm)/Budapeszt/Chorwacja (Krk, strefa z mała liczba chorych)/Praga

Zdaniem sanepidu i lekarzy okres inkubacji to 6-7 dni średnio i obstawiają, ze zaraziłem się... jeszcze w Polsce
Sanepid obstawiał sklepy w Polsce (zakupy przed urlopem), moim zdaniem pociag do Trojmiasta

Informowałem o podróży pociągiem (reszta transport indywidualny), ale nie byli zainrgteresowani - myśle ze zakładają ze zaraza się od objawów (ofc o ile one się pojawia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czarny1337: okej dziękuję Ci za odpowiedź! Nie chciałabym żeby uziemili cały samolot, a jutro wyjeżdżamy. Ale widzę, że chyba nie mam co się tym przejmować ;p chociaz Wy jechaliście autem z tego co rozumiem, więc trochę inaczej.
Zdrowia Mirku!