Wpis z mikrobloga

Chcemy w tym roku wykupić sobie wakacje na przyszły rok, to będzie nasz pierwszy daleki wyjazd całą rodziną więc jesteśmy zieloni
Myślimy o wycieczce w okolicach wiosny/wczesnego lata 2021 czyli kwiecień/maj/czerwiec

Gdzie byliście ostatnio w tych terminach i gdzie serio Wam się podobało?
Na czym nam zależy:

- blisko plaża, ciepło, żadne wycieczki objazdowe bo będziemy lecieć z bombelkiem wtedy lvl około 1,5
- fajny hotel, żadne późne lata 90
- all inclusive
- nie jakoś mega daleko żebyśmy nie zamęczyli się w samolocie
- żeby pogoda była przyjemna w tym terminie
- fajnie byłoby zamknąć się w 6 k za minimum 7 pełnych dni wypoczynku

myśleliśmy chyba na chwilę obecną najbardziej o Wyspach Kanaryjskich ale jesteśmy otwarci na inne propozycje. Jeśli ktoś był to chętnie się dowiem gdzie i jak było

Jakie biura podróży polecacie i dlaczego?

Wołam też @zbigniew-wu

#podroze #wakacje #biuropodrozy #wyspykanaryjskie #allinclusive #itaka #tui #podrozujzwykopem
  • 17
@nama: znajomy był w maju na Kanarach (konkretnie Lanzarote) i strasznie wiało przez cały pobyt ;p
Mi się podobało w Chorwacji (Split), ale nie byliśmy z biurem podróży. Imo do all-inclusive spoko wydają się być kierunki greckie, u znajomych najczęściej widziałam zdjęcia z wyspy Kos.
@nama: Kanary są bardzo OK - ja już byłem dwa razy z bąbelkami. Pogoda jest super już w kwietniu. Hoteli jest spory wybór więc można znaleźć coś w tej cenie.
@nama: ja na Kanarach byłem jedynie na Lanzarote i miło wspominam, ale fakt, że często porządnie tam wieje. Miałem bilety na Teneryfę w zeszłym roku ale lekko zmieniły mi się plany i poleciałem gdzie indziej, ale z wysp wybrałbym teraz właśnie Teneryfę albo Gran Canarię - i na plażowanie to pewnie typowo tę drugą.
Rok temu byliśmy z 3.5lvl wówczas synkiem na Rodos i było to na przełomie kwietnia/maja i był to termin strzelony w dziesiątkę bo było ciepło i słonecznie cały tydzień, woda w morzu cieplejsza niż bałtyk w sierpniu i stosunkowo mało ludzi więc tanio wypożyczyliśmy furę i pojeździliśmy po wyspie, a można ją fajnie zwiedzić z dzieciakami bo wszędzie tam masz blisko, polecam szczególnie Lindos, miasto Rodos i zatokę Anthony Quinna. Kiedyś jeszcze
@nama: Na Gran Canarii najbardziej podobała mi się mała kameralna Playa Mogan, dobra odmiana po dziadkowo-turystycznym Maspalomas. Na Lanzarote - Papagayo, ale nie kojarzę żeby były tam hotele obok, jedynie camping, można się bujnąć 5km z najbliższego miasteczka, dla tych widoków warto. Generalnie na Kanarach południowo-zachodnie i zabudowane plaże będą najcieplejsze. Chociaż La Graciosa (wyspa) też fajna, miejscami bez żywej duszy, ale przydałoby się tam mieć auto i całe 7 dni