Wpis z mikrobloga

Elo, była burza i przepaliło mi router więc pojechałem i kupiłem nowy. Model to TL-WR845N od TP Link. Gdy chciałem go podłączyć okazało się, że u mnie jest wtyczka rj45, a w nowym routerze jest jakaś szersza, chyba rj11(?). Da sie zrobic do tego jakąś przejściówke?

#siecikomputerowe #router #informatyka
  • 13
  • Odpowiedz
że u mnie jest wtyczka rj45, a w nowym routerze jest jakaś szersza, chyba rj11(?).


@Viore: chyba na odwrót bo rj45 jest szersza od rj11 więc pewnie masz rj11 bo ten model co podałeś ma tylko rj45
  • Odpowiedz
@Viore: RJ-11 to standart podlaczania sie do linii telefonicznej, skoro nowy router ma tylko RJ-45 tzn że nie ma wbudowanego modemu i tego przejścioką nie preskoczysz. najlepiej wymienić router na taki jaki potrzebujesz, lub ewentualnie dokupić sam modem z wyjście LAN (RJ-45) i podłączyć do przed tym routerem.
  • Odpowiedz
Nowy router i stary kabelek, da rade cos z tym zrobic czy musze nowe pudlo kupic?


Nie wyslalo mi wczesniej zdjecia. Kabelek i nowy router kabelek jest węższy więc to faktycznie rj11, natomiast router to rj45.

@random2o: Teraz jeszcze mam pytanie jedno. Niedługo bede mial podpiety światłowód, czy w takiej sytuacji moge wpinac sie bezpośrednio przez rj45, czy znow bede potrzebowal jakichs innych modemow?
Viore - > Nowy router i stary kabelek, da rade cos z tym zrobic czy musze nowe pudlo ...

źródło: comment_1599334868S76ik3yjCSpBek6AhFhCyz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Viore: Nie wiadomo. Jesli dostawca swiatlowodu wstawi ci modem (czyli jedno wejscie na swiatlowowd drugie na rj45) bedziesz mogl pewnie podpiac ten router. Jesli jego router bedzie zintegrowany z modemem swiatlowodowym z swojej routera zrobisz najwyzej access point (podlaczasz lan do lan, wyłączysz na swoim dhcp i masz drugie zrodlo wifi).
  • Odpowiedz