Wpis z mikrobloga

@AllieCaulfield: dzięki za odpowiedź, mam na oku G-Shocka.
czytam że baterie po naładowaniu trzymają nawet 6 miesięcy, ale żyją max kilka lat. To prawda? Da się jakoś przedłużyć życie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@1Bodgan: Rada, co do G-Shocka: nie włączaj automatycznego podświetlenia. To fajny ficzer, ale rujnuje baterię na potęgę. Nawet ten akumulator/kondensator w solarach można zajechać. Taki akumulator powinien uciągnąć około 10 lat (przy łagodnym traktowaniu nawet dłużej), więc i tak dużo dłużej niż większość baterii. Moim zdaniem, gra warta świeczki, zwłaszcza jak masz zamiar nosić jako daily.
@AllieCaulfield: W Casio też czasem ładowałem lampką biurkową (zwłaszcza w zimie). Również daje radę,
  • Odpowiedz
@1Bodgan: mam GR-8900A-1ER od jakiś 7/8 lat i bateria dalej jest jak nowa, używam automatycznego podświetlenia i to chyba na 3 sekundy i nie zauważyłem żeby bateria schodziła szybciej, niż przy 1 sekundzie. Zależy jak używasz zegarka, ile czasu spędzasz na zewnątrz i od pory roku. W zimę da się zauważyć że zegarek częściej jest na średnim poziomie rozładowania.
  • Odpowiedz
Pisząc poprzedni komentarz, dla testu ile mam podświetlenia zacząłem włączać podświetlenie po kilku razach przestało się włączać ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale samo się naprawiło. Jednak g-shock to porządna marka, nawet te tańsze się same naprawiają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz