Wpis z mikrobloga

#bekazprawakow

Wielka Brytania chciałaby pełnego dostępu do unijnego rynku swoich produktów rybnych, ale UE domaga się w zamian za to obecnego dostępu do brytyjskich łowisk, co jest nie do przyjęcia dla Londynu oraz brytyjskich rybaków, którzy w nadziei na niezależną politykę w rybołówstwie masowo poparli brexit.


Co może pójść nie tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#brexit #uk #neuropa #4konserwy #bekazpodludzi
  • 50
  • Odpowiedz
  • 273
@Kjedne głupie brytole niech teraz cierpią, my sobie bez nich poradzimy, oni będą już mieć ciężko, a jak będą chcieli ponownie dołączyć to bez żadnych rabatów czy innych odstępstw od normy, mają być traktowani jak wszyscy, a nie jak jakaś arystokracja europejska, mam nadzieję że w przeciągu kilku lat GB popadnie w głęboki kryzys ekonomiczny i polityczny vide tendencje niepodległościowe w Szkocji i Irlandii Północnej, które doprowadzą w końcu do zjedoczneia się
  • Odpowiedz
@Despee: W UK już kryzys już mocno toczy społeczeństwo. Płace są coraz niższe, ceny coraz wyższe. Jak brexit się uprawomocni to zobaczycie że rząd UK powie "chlip chlip, ale polacy nie potrzebują pozwolenia na pracę, chlip chlip bracia z rumunii przyjedżajcie chlip chlip". Ktoś musi w końcu robić na te ulane, zapijaczone i zaćpane mordy.
  • Odpowiedz
  • 3
@Kml93 dokładnie o tym mówię, ale te obrazki z tego co słyszałem to głównie Anglia i Walia, bo w Szkocji i Irlandii Północnej nie ma aż takiej patologii społecznej, więc nie dziwię się że rosną tam tendencje niepodległościowe, każdy normalny człowiek chciałby się odłączyć od tego gówna
  • Odpowiedz
@Despee: No ja mieszkałem i pracowałem w Anglii jakieś 50 mil od Londynu. Poziom patologii był dramatyczny, zarówno ze strony miejscowych jak i rodaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kjedne: dlugo pracowalem w sektorze rybackim na wyspach. Dalejpolowa moich friendsow stamtad wywodzi sie z kutrow rybackich i doslownie wszyscy z nich sa za brexitem. I rozchodzi sie wlasnie o lowiska.

Unia blokuje ich w liczbie koncesji wydawanych na polow i zmusza do dzielenia sie terenami rybackimi. To ich glowna motywacja do popierania brexitu.

Nie potrafia jednak odpowiedziec na pytanie komu beda te wszystkie zlowione "produkty" (bo i ryby, krewetki, malze,
  • Odpowiedz
Jak do tego na noey rok dowala im kolejne utrudnienia, czyli oddadza czesc lowisk innym krajlm europejskim, to rybacy moga zaczac robic dym.


@WiktorekS utrudnienia będą w postaci ceł przy eksporcie do UE.
  • Odpowiedz
Nie potrafia jednak odpowiedziec na pytanie komu beda te wszystkie zlowione "produkty"


@WiktorekS Zupełnie jak górnicy - nie ważne czy ktoś będzie kupował, wungiel trza kopać xD
  • Odpowiedz
@Despee: "chlip chlip, ale polacy nie potrzebują pozwolenia na pracę, chlip chlip


@Kml93: ostatnio patrzyłem jak ogłosiło ten system punktowy, to wyglada na to ze większa szanse mam dostać się do Kanady i Australii niż do UK xD
  • Odpowiedz
@motoinzyniere: No jakbyś kiedyś wyjeżdżał za granicę do pracy to byś wiedział że w miejscach zamieszkania to tam się raczej nie przebiera. Jedziesz zazwyczaj do rodziny/znajomych i liczysz na to że zostaniesz na dłużej na danym mieszkaniu w którym zazwyczaj mieszkasz przez dobrych kilka miesięcy bez wiedzy landlorda. Bez kontraktu w pracy możesz sobie pomarzyć że jakakolwiek agencja podnajmie Ci chociażby pokój.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kml93: No #!$%@? ciekawe czy @motoinzyniere kiedyś wyjeżdżał poza kraj. Pewnie też jeden z tych co #!$%@? jak to zagranica nie jest wspaniale, a sam nigdy nie był, tak było nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wy za to ze wspomnieniami z totalnych #!$%@? patologii wiecie najlepiej jak UK wygląda patałachy xD
  • Odpowiedz
@Kjedne "we will loose everything we have fighting for the things we've never lost" tak brexit skwitował jeden z brytyjskich polityków. Imo trafnie.

Z UE wyszli, obiecano im powrót do mistycznej suwerenności i podlano to sosem o powrocie do dawnego wielkiego imperium. Jedyne co otrzymali to pogłębienie obecnych problemów i dołożyli mnóstwo nowych.
  • Odpowiedz