Wpis z mikrobloga

Powiem wam mirki, że w Polsce z hotelami to jest jakaś karuzela. Nie wiem an czym to polega, ale w Berlin koło AlexanderPlatz mogę znaleźć Hiltona, Hamptona i inne sieciówki ze śniadaniem za ok 300-400zł. Byłem ostatnio w #torun - miasto ładne, spoko. Hotel - niby też - taki koło Wisły :) - mówię - odrobaczę się (xD), wezmę coś premium :D - hotel z parkingiem ok 530zł za dobę.

Moje spostrzeżenia:
czysto, choć bez szału - ot standard.
dobre śniadania, choć da się to zrobić taniej - tyle z plusów.

Teraz minusy - brak wszystkeigo - brak minibarku, brak czajnika czy ekspresu do kawy w pokoju (a w tańszych się zdarzało), brak długopisu, czy nawet głupiej reklamy i regulaminu do poczytania. O braku długopisów i innych "fantów" nie mowię - nic, null. Do tego szampon - pokój dwuosobowy - z jednym pojemniczkiem szamponu :D - no #!$%@?, ludzie :D. Same kosmetyki jakby rozcieńczone wodą. Pokój jak pokój - nie porwał mnie. Czysto, ale samo urządzenie skromne. Brak możliwości otwarcia czy uchylenia okna :D niby jest HVAC, szkoda, że V (wentylacja) działała słabo :D

Przypomina, to wszystko za jedyne 530zł, dokładnie 480, bo 50zł parking (niestrzeżony :D) - to jest jakiś joke, podróżowanie po Niemczech jest przy tym TANIE.

Mimo wszystko, dobrze, że później pojechałem do Bydgoszcz, ogólnie przez Toruńską propagandę jakoś to miasto wydawało mi się mało ciekawe, duży błąd :) następnym razem nocuję w Przystań Bydgoszcz - 270zł ze sniadaniem w fajnym hoteliku na Wyspie Młyńskiej.

Po co jednak piszę ten #gownowpis i #gorzkiezale ? bo w Niemczech, czy ogólnie zachodzie/wschodzie jest jakaś gradacja, płacę więcej, otrzymuję więcej - w Polsce jest loteria - zapłacisz więcej, możesz i tak wpaść na minę :D

Poniżej zdjęcie tego hotelu Przystań Bydgoszcz :).

Żeby nei było - sam Toruń oczywiście ładny, ale baza hotelowa... brak sieciówek i dzikie ceny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#hotele #podrozujzwykopem #torun #bydgoszcz
S.....S - Powiem wam mirki, że w Polsce z hotelami to jest jakaś karuzela. Nie wiem a...

źródło: comment_1599513547ofS98qvfmrEWlbKTHQX3lM.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Gall1916: :D no niby śmiesnze, ale tak jest, ba w Monachium płaciłem mniej za hotel w conajmniej takim samym standardzie jak ten w Toruniu :D no chciałem premium i się sparzyłem jak rzadko kiedy :D dlatego w PL staram się brać sieciówki, ale nie zawsze jest możliwość, a prywatne hotele... no jak wyżej :D.
  • Odpowiedz
@Student_AWAS: wiesz co, wszystko jak trafisz, u mnie w małej miejscowości (dość turystycznej) noclegi są po 60-100zł, a praktycznie nigdzie więcej za granicą nie płaciłem (notabene tylko w Berlinie i to za łóżko w 4-osobowym). Z drugiej strony znajomemu teraz szukałem noclegu w Gdańsku to baaaardzo spoko hotelik w centrum(przynajmniej tak wyglądał) był coś po 50zł, także nie ma reguły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gall1916: ¯\_(ツ)_/¯no niestety, BTW może nie w Gdańsku, ale w Gdyni za 100zł więcej masz Coutryard by Hilton, chyba z widokiem na zatokę... ( ͡° ʖ̯ ͡°), ale fakt, czasem można się miło zaskoczyć, tymbardziej w Polsce nie zawsze wysoka cena=wysoka jakość.

@zryty_berek: wiesz może kto jest właścicielem tej całej przystani? miasto tym zarządza czy to jakaś prywatno-miejska inicjatywa? Na pewno mają dobre lody i kawę,
  • Odpowiedz
@Student_AWAS: ale tak samo masz w spożywce, kupujesz produkt premium za 10zł i jest mocno średni, a kupujesz produkt danej sieci za 3zł i jest wręcz lepszy. Ja tak wiele razy już zamieniłem te 'lepsze' marki na takie zamienniki.
  • Odpowiedz
Mimo wszystko, dobrze, że później pojechałem do Bydgoszcz, ogólnie przez Toruńską propagandę jakoś to miasto wydawało mi się mało ciekawe, duży błąd :)


@Student_AWAS: Gratuluję słusznych spostrzeżeń ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zaskakująco wielu osobom wydaje się, że Toruń jest największym miastem w kuj-pom, a o Bydgoszczy mają błędne przekonania
  • Odpowiedz