Wpis z mikrobloga

@card_man: Nie pracuję w IT. Pracę zmieniałem już kilka razy. Za każdym razem przyszły pracodawca chciał bym przyszedł jak najszybciej, więc taki 3 miesięczny okres raczej by wadził. Jak jesteś kozak, albo na rynku brakuje takich pracowników, to pewnie poczekają. Dobrą praktyką jest podpisanie listu intencyjnego, wtedy i ty, jak i pracodawca macie większą pewność, że komuś po tych 3 miesiącach się nie odwidzi. Choć to nigdy nie wiadomo, zwłaszcza od
@card_man: w it różnie z tym bywa, czasem jest tak ze firma ma miesiąc na zebranie zespołu do projektu i jak masz te 3 miechy wypo to się nie łapiesz, ale poważniejsze firmy i tak powinny Cię wziąć jeśli spełniasz ich wymagania bo wiedza ze przyda im się taki pracownik prędzej czy później
@Qullion gorzej jak firma nie będzie się chciała zgodzić na skrócenia okresu wypowiedzenia. Wtedy jest problem. A ciężko jest się pytać czy Cię zwolnią wcześniej jak nie masz nic konkretnego załatwione ¯_(ツ)_/¯
@card_man: do tej pory jak pracowałem to firmy też nie chcą trzymać ludzi dłużej niż te 2 tygodnie bo ktoś taki jest na wylocie i już zaczyna na luzie do tego wszystkiego podchodzić, a jak mu utrudniają to wywalone. Tak więc załatwia się robotę, potem wypowiedzenie i cyk 2 tygodnie i na razie. Za mnie poprzednia firma jeszcze nie znalazła nikogo, a już pół roku minęło.
@card_man: zależy od firmy, niezależnie od tego czy bezpośrednio czy outsourcing. Albo powiedzą max 1 miesiąc wypowiedzenia albo poczekają. No i standardowo - najpierw podpisz nową umowę, a dopiero potem rzucaj papierem w starej ( ͡° ͜ʖ ͡°). List intencyjny nie ma mocy prawnej z tego co się orientuję, a w tych czasach to trzeba się zabezpieczać by nowa firma nie zrobiła Ci psikusa typu "telefon: sorry
@card_man: nie wiem kto w tych czasach sie godzi na 3 miesięczne wypowiedzenia, musiałaby to chyba być jakaś topowa w #!$%@? oferta na rynku ale taka serio top top :D nie opłaca się
ja teraz jestem pierwszy raz na umowie z miesięcznym, bo wcześniej zawsze dawali dwa tygodnie a i tak mam ból dupy że taki długi okres :/

raz mnie jedna firma chciała zatrudnić z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia od
@betterbeworthit: @villager: robię w IT jako programista, jestem na B2B z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Niestety jest to jeden z czynników przez który jestem odrzucany już na etapie przeglądu CV. Póki co zdążyłem się przekonać, że co najwyżej duże korpo tyle czasu poczekają.

Po zmianie firmy jak się jest na UoP to jak chcesz znowu zmienić to trzeba się pilnować by powyżej 3 lat nie przepracować - bo wskoczy 3-miesięczny okres