Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki. Koledzy w pracy się ze mnie śmieją.

tldr: Zamówiłem styrodur - 16 paczek, każda oddzielnie na allegro.

Mając się z zamiarem izolacji pionowej fundamentów trzeba było podjąć decyzję o wyborze materiałów - styropian czy styrodur. Po przepatrzeniu wszystkich za i przeciw, oczywistym wyborem był styrodur. Po przepatrzeniu cen na różnych e-sklepach i składach budowlanych wraz z transportem (bo tak najprościej) stwierdziłem, że na allegro mam smarta i może tam się coś znajdzie XD
No i znalazłem w miarę w przyzwoitej cenie, darmowa dostawa - biere!
Pakuję do koszyka 16 paczek, już zamierzam dawać "kupuję i płacę" ale coś mnie tu nie gra...
Paczam a koszty dostawy wynoszą ponad 200zł.
No jak to tak to, WTF?! Przecież mam smarta...
No paczam na aukcję ale tam jest, że w paczce się mieści tylko jedna paczka styroduru i każda kolejna nalicza opłatę za przesyłkę taką samą jakbym kupił bez smarta.
Nie ze mną te numery bruner.jpg
Pomęczyłem się 20 minut klikając 16 razy kup teraz i wysyłając przelew i potwierdzając każdorazowo, że "Tak, jestem pewien, że chcę kupić ten sam produkt pomimo, że już go przed chwilą kupiłem".
Efekt: picrel xD
No i koledzy się teraz śmieją, że:
- kto mądry zamawia styropian na allegro?!
- na miejscu sprzedawcy wysyłałbym Ci po jednej paczce dziennie żebyś przez 3 tygodnie odbierał XD a kurier po tym czasie do Twojego ojca mówiłby "tato" XD
- Było do paczkomatu brać, na bank by się zmieściło XD
- A jak nie to do żabki i po jednej paczce codziennie byś po pracy odbierał XD

No i uważają, że to nie jest normalne...

#budownictwo #allegro #heheszki no i wołam @allegro_pl - ciekawe co oni na to :D Może dodadzą wielokrotności opłat za przesyłkę również jako smart? :)
źródło: comment_1599718882naqdXeE6FZBXLMVkgUchqn.jpg

Czy jestem normalny?

  • Tak 82.8% (3750)
  • Nie 17.2% (779)

Oddanych głosów: 4529

  • 72
@MgrMarecki: Robię dokładnie tak samo na Aliexpress jak wchodzą jakieś kupony na max 1 sztukę. Wiec zamawiam odzienie i cyk przychodzi kurier z 3 identycznymi paczkami. Działa Działa :) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Order Nosacza noszę dumnie :)
@enron bo to taka taktyka niektórych sklepów że masz od razu zniżkę i czujesz się fajnie jako doceniony klient. W budowlanych nieraz tak jest-widzą cię po raz pierwszy w życiu ale zniżka dla stałego klienta dodana do zamówienia. Większość januszy od razu cieszy wąsa i zadowolona przyjeżdża do sklepu jeszcze raz, znajomym mogą opowiadać że kupili taniej-no sama radość i prestiż.
A jakby ktoś sprawdził na allegro to okazuje się że można
@MgrMarecki: Dla mnie to normalka. Zawsze szukam w internetach materiałów budowalnych bo wygodnie ( a przeważnie i taniej). Smart na allegro to jest złoto więc ostatnio kupiłem tam klej do zatapiania siatki biały (2 worki - 50kg) do paczkomatu :) Kiedyś widziałem że można kupić max paletę gipsu Akrylputz do kiosku ruchu (nie odważyłem się).
Wiadomo, że musiałem się na pooczątku pojawić kilka razy osobiście i zrobić większe zamówienie ale oszczędność przynajmniej 50k przez 2 lata


@korpoRator: no to przecież o tym piszą wyżej, mają w dupie klienta co kupuje 14 paczek styropianu. Jak wydasz ćwierć miliona to oczywiście że jesteś wtedy klientem którego się szanuje, dostajesz normalne ceny i nie olewają jak prosisz żeby przywieźli przed 14:00. A mogą tak robić bo w tym czasie
@MgrMarecki:

Mając się z zamiarem izolacji pionowej fundamentów trzeba było podjąć decyzję o wyborze materiałów - styropian czy styrodur.


W rzeczywistości wybór jest tylko jeden ( ͡ ͜ʖ ͡)
@jajcek: no nie zupelnie bo czasami waga i gabarytu zmieniaja koszt paczki w chory sposob i jak np. Smart pokrywa ten koszt to w niektorych przypadksch jest to nieoplacalne a takich osob co tak kupuje jest stosunkowo malo.

Czesto w pracy mamy tak ze np. Koszt wysylki razem to 160zl bo np. Waga za duza o 0,5kg albo rozmiar za duzy o 2cm. To rozbijamy na dwie paczki i cyk wysyłka