Wpis z mikrobloga

#okno #bohaterwswoimdomu #pomocy #ktopytaniebladzi #trochetechnikiiczlowieksiegubi #help #ineedanengineer #latajaceszczury #gownianasprawa
Drogie Mirki i Mirabelki,
w suszarni mam okno, na parapet od kilku lat srają latające szczury. Chciałam zacząć z niej korzystać, a w tym celu otworzyć okno, odgównić, zamontować kolece...
I tu pojawił się problem. Nie wiem jak otworzyć okno. Okno niby ma zawiasy boczne, ale otwiera się tylko na uchył - klamka w ogóle nie przekręca się na bok. Przeczytałam Internet. Obejrzałam YT. Doszłam do tego, że normalnie mogłabym zdjąć metalowego dinksa trzymającego uchył od góry - dinks się nie zdejmuje, ale można go 'zwolnić' poprzez wyjęcie trzpienia/bolca z górnego zawiasu. Problem polega na tym, że po zwolnieniu dinksa okno nadal uchyla się max na 20 stopni co uniemożliwia zrobienie czegokolwiek. Nie mogę też go zdjąć bo o ile prawy dolny zawias puszcza, to okno jest blokowane w rogu pod klamką. Jak mam to zrobić?
Oczywiście próbowałam przekręcić klamkę na 90 stopni, chociaż jestem blondynką, ale nie da się tego zrobić.
Pomocy!
silentium - #okno #bohaterwswoimdomu #pomocy #ktopytaniebladzi #trochetechnikiiczlowi...

źródło: comment_15997284711LR7G2TtdBoDz9izi0N3Zl.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Rouksa: Niestety nie a się...
Jeszcze jedna informacja: okno otwiera się na uchył kiedy klamka jest pionowo, zamyka się przez przekręcenie klamki lekko pod kątem.
  • Odpowiedz