Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, będę malować pokój. Ruszyłem starą farbę i na łączeniach płyt gipsowych odpadła mi siatka. Nawet krawędzie nie były naciete, więc to może być powód. Powiedzcie mi czy dobrze planuje to zrobić

1 zerwę do końca farbę
2 sfazuje łączenia
3 grunt na łączenia (czy raczej całe płyty gipsowe przegruntowac?)
4 tam gdzie fizelina to położyć ją na szpachli siwej,
5 grunt
6 biały gips
7 Dotarcie
8 farba gruntującą
9 kolor

#remont #budownictwo #budowadomu #remontujzwykopem

Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki
  • 10
@kaktusowyAloes: zerwij gdzie idzie, reszte przeszlifuj . daruj sobie siwy gips (budowlany chyba o ten ci chodzi ) wklej siatke na zwykla szpachle z knaufa sa dobre i nie pekaja. jak chcesz przyspiessyc wklejanie siatki to potraktuj gips suszarka szyciej chwyci i bedziesz mogl odrazu 2 wartswe nalozycz
@kaktusowyAloes: grunt na połączenia i Uniflott z fizeliną... wyschnie to jeszcze raz możesz przesmarować tym samym i wyszlifować. najpierw i tak bym jakimś ławkowcem czy innym dyzym pędzlem przetarł sciany troche samą wodą i sprawdził czy czasem więcej nie zejdzie jak wilgoci dostanie.
Jako grunt nie musi być unigrunt czy inny taki wodny, może być Greinplast - farba gruntująca
@kaktusowyAloes: tak jak pisał wyzej @Moj_Pani tą są oryginalne fazy i nie musisz ich fazować .Siedzę w temacie i wygląda mi na albo: bez gruntowania połozona siatka bez wtapiania jej chociaż w gips szpachlowy albo bez gruntu siatka na gładź. Jest to prosta naprawa: podgruntuj miejsce szpachlowania i poczekaj ze dwie godziny, potem w to wgłębienie fabryczne na łączeniu nakładasz masę szpachlową do łączeń(np. Knauf Uniflot jest b. dobra). Teraz zatapiasz
@Badus: a co w tym takiego? ja tak robiłem, jest bardziej szlifowalny niż cekol. to nie gips ani klej do płyt żeby jakieś twarde było że szlifować się nie da. sprawdzone a nie jedną taką zaprawkę robiłem, nawet ze światłem i na lateksowych farbach śladu nie było widać wiec nie teoretyzuj