Wpis z mikrobloga

Cześć mirki i mirabelki, na wstępie prosze o wybaczenie jesli zawolam za duzo osob ale mam kilka pytan do osob z #poznan #studbaza #studia a takze #wynajem #mieszkanie.
Nie patrzyłem na rankingi uczelni bo chciałem zapytać was, najwspanialszych ludzi na ziemi, mirków. Czy są uczelnie które odradzilibyście od razu? Albo które z czystym sercem moglibyście polecić? Zastanawiam się między kilkoma:

-Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu

-Politechnika Poznańska

-Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu

-Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu

-Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

-Wyższa Szkoła Logistyki

Pod uwagę biorę tylko studia zaoczne. Z góry dziękuje za rady.
Przy okazji szukam jeszcze mieszkania w centrum Poznania, najlepiej nie dalej niż 15 minut piechotą od zamku cesarskiego. Interesuje mnie kawalerka albo dwupokojowe mieszkanie z kuchnią i łazienką. W 90% skłaniam sie ku wynajmowi ale jeśli mielibyście ciekawą propozycje to nawet kupno.

#kiciochpyta
()
  • 8
  • Odpowiedz
@Ananaos: Na PP zależy na jakim kierunku i wydziale, bo to dosyć duża uczelnia xD. Na jednych jest spoko, na innych #!$%@?. Ja śmiało mogę powiedzieć, że na MiBM dziennie dosyć często idzie się #!$%@?ć, czasem się zdarzy jakiś spoko wykładowca.
  • Odpowiedz
@Ananaos trochę duża rozbieżność, nauki przyrodnicze na UP a mechaniczne na PP, napisz co chcesz studiować to może ktoś z tego kierunku coś podpowie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tym bardziej że większość zajęć teraz ma być zdalnie i na dziennych i na zaocznych, więc rzadko będziesz chyba spotykać ludzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Studiowałem rok na przyrodniczym, ale dziennie. Było to 7 lat temu
  • Odpowiedz
@Ananaos a co do wynajmu chaty w centrum to odradzam rynek i okolice, mieszkałem 3 lata przy Półwiejskiej i zawsze było na ulicy mnóstwo ludzi i hałas. Jak chcesz blisko centrum to polecam Jeżyce albo Wilde, bo z buta jest z 15min do ścisłego centrum a jest już trochę spokojniej ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Ananaos Z mieszkań w centrum możesz patrzeć na Chwaliszewo - "w miarę" spokojna okolica. Ewentualnie możesz sprawdzić apartamentowiec Wechty na ulicy Za Cytadelą. Okolica spokojna, do rynku około 15 minut, bez problemu z parkowaniem. Ostatnio sporo mieszkań na wynajem / sprzedaż tam wyrzuciło. Oczywiście dobrze by było gdybyś podał kwoty w jakich szukasz i metraż, ale skoro interesuje Cię centrum to zakładam, że raczej budżet spory.
  • Odpowiedz