Wpis z mikrobloga

@suluf @wrzesien: co masz na mysli mniej wykrywanych ? Jesli w maju mielimy 3000 przypadkow w jednym dniu i 800 smierci a teraz mamy prawie 3000 przypadkow i mamy 8 smierci to co to znaczy ? Ze wtedy bylo 100 razy wiecej ludzo chorych? 300 000 ? Co jest obiektywnym miernikiem ilosci zakazen ? Co jest obiektywnym wskaznikiem smiertelnosci?
@sorek: to dlaczego "prawie" nikt nie umiera? Mowie prawie bo kazda smierc to czyjes wazne zycie.
@wrzesien oczywiscie ze pamietam jak mi lekarze powiedzieli ze wszpitalu ze mam wszystkie objawy ale nie zrobia mi testu tylko wysylaja do domu bo taka procedura. Prosze siedziec w domu. Chodzi mi o skale zagrozenia. Jesli obecnie jest wykrywanych powiedzmy ile 80% przypadkow ? To ile realnie ich bylo maju ? Gdzies sie cos niezgadza.
@Nietak_nietak

Przede wszystkim dlatego że teraz większy procent przypadków jest wykrywany. Dawniej nie było testów ani śledzenia kontaktów.

Noszenie masek i trzymanie dystansu zmniejsza ilość wirusa przy zakażeniu, co daje łagodniejszy przebieg. Wtedy kupno masek było trudne, a i ludzie nie trzymali dystansu.

Tym razem lepiej pilnuje się starszych ludzi, są procedury które utrudniają wybuch zakażeń w tego typu instytucjach, dużo szybciej robi się izolację.

Lepsze metody leczenia są dostępne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nietak_nietak: znalezli nowe sposoby leczenia i leki uzywane przy innych zachorowaniach pomagajace wytepic wirusa, wiecej Slonca to i ludzie na zewnatrz wiecej przebywali i lapali dodatkowo wit D, pootwierali dodatkowe oddzialy tymczasowe zakazne, sa lepiej przygotowani. Choc mam dziwne wrazenie ze jazda moze sie zaczac jak sezon grypowy wroci na dobre :(
@Xenomorph_uk jesli nie 0,04% to ile ? Nie ma reapnych danych w internecie.

@Granat556: ano stad ze jako mlody zdrowy czlowiek statystycznie nic mi nie grozi. Problem jest natomiast taki ze wprowadzone procedury przez nhs mowia ze kobieta ktora rodzi w szpitalu musi byc sama i nie moze miec osob towarzyszacych. W momencie oststniego etapu rodzenia moze byc jedna osoba. Tak sie akurat sklada ze zona ma termin na listopad i