Wpis z mikrobloga

Znowu natrafiłam na chrzanienie jakiegoś prawaka. "Wartości polskie", "tradycyjne wartości", "narodowe wartości", "wartości, które uczyniły Europę bla bla bla"... One są zagrożone, te wartości i oni stoją na straży.

No to mam challenge: czy ktoś mógłby te wartości wymienić i nazwać? Tak konkretnie.


Ja wiem, za jakimi wartościami się opowiadam, nie potrzebuję przydawek: wolnością osobista, godnością ludzką, równością wobec prawa (przy czym ta ostatnia jest już pochodną drugiej). Ale to są podobno wartości niepolskie i nietradycyjne.

Jakie są te z przydawkami?

#kiciochpyta #etyka #bekazprawakow
  • 29
@Fako: To raczej wyglądało tak, że horda plemienna (rodzina w sensie para+dzieci była raczej opcjonalna) chodziła po terenie i szukała jedzenia, kobieta z dzieckiem do lat 2 na plecach, potem dziecko było puszczone luzem pod opieką starszych dzieci (przedszkola są znacznie bardziej tradycyjne niż matka kilkulatka siedząca w domu). To jest ta najdłuższa tradycja.

W Polsce o wiele dłuższa jest tradycja poddańcza, gdzie najczęściej właściciel ziemski decydował w sprawach "sercowych" chłopów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andreth: no wartości czego nie rozumiesz lewaku xD np. wartość taka że pedała trzeba #!$%@?ć, albo że jak się ktoś krzywo patrzy to #!$%@?, albo że braci się nie traci chyba że policja przyjdzie, albo że jp na 100% chyba że policja obok to wtedy na 20%, albo że nie będzie kupował w zagranicznych marketwch dlatego chodzi do biedronki (xD), albo że jak murzyn to trzeba mu #!$%@?ć, no wartości tego