Wpis z mikrobloga

@hnq- źle mnie zrozumiałeś, wypadek to wypadek, ale np. ja mając wybór walić w drzewo/auto na przeciwnym pasie albo w rower nie miałbym wątpliwości że lepiej w to drugie (w sytuacji jak opisałem, gdzie rowerzysty wyjeżdża ci ,,pod koła" z myślą że kierowca musi go ominąć)
@hornat89 no raczej nie tak mało bo tylko w mojej okolicy słyszałem już o paru takich przypadkach. Definicji ci przytaczał nie będę, ale wyobraź sobie (o ile kiedykolwiek prowadziłeś samochód) że jedziesz sobie 70 km/h i (jak wcześniej pisałem, moja sytuacja z wczoraj) rowerzysta postanawia tak 50-80 m przed tobą przejeżdżać na drugą stronę drogi, żeby jeszcze szybko przeciął jezdnię, ale nie, on będzie sobie po skosie jechał żeby mu się dobrze
nie mierz wszystkich swoją miarą, to że ty w takiej sytuacji wciskasz hamulec w podłogę i zamykasz oczy, nie oznacza że każdy tak robi


@Bonjornooo23: Chłopcze, wcale tak nie było. Nie czaruj się i nie oszukuj, że masz na coś wpływ. Jak przejdziesz pewną granicę, nie masz na nic wpływu i nad niczym kontroli, nic nie wybierasz. Od razu widać, że uważasz się za asa kierownicy a ci tłumaczę, jak to
@reddin: Potępiam niektóre zachowania kierowców, potępiam niektóre zachowania rowerzystów. Tutaj trochę zastanawiający jest brak kasku + słuchawki w uszach. Czyżby nasz milusiński poszkodowany jechał w słuchawkach po jakiejś krajówce bez kasku szosą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie mówię, że wina jest w 100% rowerzysty, ale kierowca mógł jechać bardziej odpowiedzialnie niż rowerzysta.

brak kasku + słuchawki


@derekperek122: Kask nie jest obowiązkowy, prawdopodobnie go zdjął, jaki przepis zabrania kierowcom jazdy w słuchawkach? Wiesz, że słuchawki są też zestawem głośnomówiącym? Wiesz, że są takie które się same wyciszają jak jest dźwięk z tła?
@reddin: Koleś, ale czemu Ty mnie atakujesz. Sam jeżdżę na szosie, jestem po wypadku z totalnej winy kierowcy i wiem do czego są zdolni.

Kask nie jest obowiązkowy, dobrze. Tyle, że to świadczy o wyobraźni kolegi wyżej. Jeżeli zdjął, przepraszam.

Słuchawki są zestawem głośnomówiącym, super. Zacznijmy od tego, że słuch odpowiada również za koordynację ruchową. Przy jeździe szosą, pewnie okolice 25-30 km/h warto się zastanowić czy nie lepiej zdjąć te słuchawki,