Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki,
wiem, że może bardziej odpowiednim miejscem byłoby forum motoryzacyjne, ale tu mi łatwiej, prościej i liczę, że są tu również motoryzacyjni zapaleńcy.

Pacjent: Volvo V50 z silnikiem 1.8F
Objaw: kontrolka oleju na niskich obrotach

Sprawa pojawiła się godzinę temu gdy wracałem z basenu. Naczytałem się już o silniku do wymiany, rozsypanych panewkach, pompie oleju i uszczelce pod głowicą.
Sprawdziłem jednak przed chwilą poziom oleju i jest on minimalnie poniżej kreski. Minimalnie oznacza około 1mm.
Czy jest jakakolwiek szansa, że jest to jedyny powód i po dolaniu oleju aby był w normie wszystko wróci do normy?

Najprościej byłoby kupić olej i sprawdzić, ale w okolicy nie mam nigdzie stacji gdzie mógłbym kupić Castrol 5W30, bo w pobliżu orlen z Orlen Oil i Shell z Shell Oil. Sprawdzę więc najwcześniej jutro.

Spokojnej niedzieli Mireczki

#motoryzacja #volvo #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 1
@Member: sprawdź czy czujnik ciśnienia oleju nie jest zapocony. Mi tak się działo jak czujnik przepuszczał olej, dziura była tak mała że na niskich obrotach ciśnienie spadało poniżej 0,5 bara a od 1200 rpm było już spoko. Tak samo po wymianie na nowy lekko żarzyła się kontrolka ale zaraz przeszło.