Wpis z mikrobloga

#fotografia #sonyalpha
Chciałem sobie kupić mój pierwszy obiektyw 35mm (poza kitowym) do APS-C (Sony A6300) - czyli defacto standardowa, legendarna pierwsza pięćdziesiątka, celem jest nocny street z okazyjnym portretem przy neonie, film i czasem jakiś portret z bokehem za dnia, czyli w sumie chciałbym taki uniwersalny obiektyw, ale jaśniejszy niż kitówka.

I teraz pytanko, lepszą opcją będzie:
Sony E 35 mm f/1.8 OSS - 1 799 zł
vs
Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC / Sony E - 2 069 zł

Sigmy A 1.4 35mm nie biorę pod uwagę bo za droga (,)

Dzięki
  • 8
  • Odpowiedz
@piro111: Kup sobie Sigmę 30mm 1.4 i po kłopocie.

Poza tym Sigma A 1.4 jest na FE, a nie APS-C. Jasne, poużywasz na APS-C, ale nie będzie aż tak ekstra.
  • Odpowiedz
@fazerito: Kurde sztos, nie dość że tańszy od sony, to po opiniach wnioskuje że lepszy obiektyw :O Dziękuję!
Używkę? Nówka na cyfrowe ~ tyle kosztuje:
https://www.cyfrowe.pl/aparaty/obiektyw-sigma-c-30-mm-f-14-dc-dn-sony-e.html ?
@kuraku: Sonowskie FE 1.8 jest cholernie drogie (2,9k).
@Tfor: Kurde, kolejny mirek poleca sigmę, chyba się skuszę( ͡ ͜ʖ ͡)
A dlaczego nie będzie tak "ekstra"? Właśnie to nie jest tak że obiektyw FE na APS-C działa
  • Odpowiedz
@piro111: jeden rabin powie tak, drugi powie nie.

Masz i na forach i youtubach porównania szkieł FF na APS-C i jest pół na pół, czasami gorzej, czasami lepiej. Ze swojego doświadczenia wolę dedykowane szkła, a w tym przypadku Sigma 30 1.4 zjada praktycznie resztę stawki.
  • Odpowiedz
@piro111: rzeczywiście zapomniałem o istnieniu trojaczków Sigmy, bo nie siedzę w APS-C. Zestaw 16/1.4, 30/1.4 i 56/1.4 jest genialny i do APS-C pewnie bym przede wszystkim w tym kierunku szedł.
  • Odpowiedz