Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś kijek szczupakowy do przynęt gumowych 12-18cm do łowienia z brzegu?

Wrzuciłem przynęty z główkami na wagę i okazuje się że ważą od 24g do 75g (sama guma 18cm waży 65g). Czy w takim razie będzie sensownym kupowanie kija z limitem ciężaru wyrzutowego do 70-80g czy to przesada i wystarczy np 50g?

Czy takim kijkiem będzie się dało równie dobrze rzucać obrotówkami lub lekkimi woblerami czy nie ma na to szans i trzeba dwa kije nosić jak się chce rzucać woblerem i ciężką gumą?

#wedkarstwo #spinning
  • 7
  • Odpowiedz
@wenszu87: Nigdzie nie pisałem.
Widze tylko że często ludzie polecają duże przynęty które muszą ważyć z 60-75g a jednocześnie jak googluje "jaka wędka na szczupaka" to większość artykułów poleca ciężar wyrzutowy do 30-50g stąd to pytanie
  • Odpowiedz
@Waldemar_Morawiec: nie jestem pewien, ale po prostu przy wędce z dużym wyrzutem, gdy będziesz rzucał czymś lekkim, to raczej tylko te rzuty będą bliższe, a o ile % w porównaniu do wędki z wyrzutem do 10-14 gramów, tego nie wiem, choć Ty chyba głównie chcesz rzucać cięższymi rzeczami więc może rozważ wędkę castingową, multiplikator i plecionkę 8 splotową, o ile nie zniechęci Cię nauka rzucania tym. A zapas mocy wędki chyba
  • Odpowiedz