Wpis z mikrobloga

Mam problem z Bright Finance. Naoglądałem się DDTVN o jakimś gościu który szybko zarobił dużą ilość gotówki, i pod tym wywiadem na necie był link na brightfinance.com wiec nie zastanawiając się kliknąłem w to, zalozylem konto, super. Na start trzeba było wpłacić minimum 200€ (pracuje i żyję w Niemchech). Wpłaciłem te 200 €, pp czym skontaktował się ze mną Pan Robert Rogiński rzekomy starszy broker w Bright Finance. Pytał sie o cele, dlaczego chce spróbować, ja zgodnie z prawdą powiedziałem że w tym roku biorę ślub i mam coreczke w drodze więc pieniądze sie przydadzą. Coś tam grał, jakieś pozycje tam otwierał, no i po tygodniu było 300 €. Później zadzwonił że trzeba wpłacić następne 700€ żeby otwierać pozycję z większą dźwignia. No to wpłaciłem i te 700. Po jakichś 2 tyg było juz 1400 €, no i zadzwonił ze znów trzeba wpłacić 700€ ale już nie wpłaciłem bo nie miałem z czego. No i dzwonił na następny tydzień że trzeba, a ja mu znowu że nie mam. I teraz najgorsze. Po jakimś czasie zadzwonił Pan Artur jakiśtam juz nie pamietam jaki z polecenia Pana Roberta i mowi ze kryptowaluty teraz stoją w miejscu, że teraz na nich nie zarobimy, żeby grać bitcoinami. Mówił czy mam na zbyciu 40 000zł, ja mu mówiłem że nie mam takiej gotowki, a on od razu że trzeba wziąć kredyt, ale mu powiedziałem że żadnej pożyczki brać nie będę. No i był spokój na tydzień. Za tydzień zadzwonił że ma inny pomysł, że jakaś kobieta przeleje mi 40 000zł na moje konto w ing, a ja będę musiał założyć konto na bitcan.pl i przelać te 40 000zł z mojego konta ing na de facto moje konto na bitcan.pl . No i 27.04 przyszedł przelew od tej kobiety, ja przelałem je na bitcan i z mojego bitcana na inne konto jeszcze. Od tamtego przelewu mam zablokowane konto na ing z podejrzeniem przestępstwa, a Pan Robert i Artur się nie odzywają, co robić? Konto na brightfinance.com dalej jest, pieniądze dalej są. I tamta kobieta żąda zwrotu gotówki, chociaż pisałem do banku że jestem ofiarą oszustwa, czy będę musiał zwrócić jej pieniądze ze swojej kieszeni?
  • 1