Wpis z mikrobloga

Czy opłaca się zorganizować całą wycieczkę do UK przez pośrednika?

Mam na myśli, że chciałbym pojechać do Wielkiej Brytanii (obojętnie gdzie) (żeby wyrobić sobie pre-settled status) z lotniska z Warszawy na kilka dni i nie chciałbym zmarnować zbyt wiele czasu na to, żeby:
- znaleźć mieszkanie
- zarezerwować lot
- znaleźć taksówkę, żeby pojechać do tego mieszkania (chociaż tutaj może jakiś Uber się znajdzie)

Domyślam się, że finansowo wyjdzie więcej niż jakbym to ogarnął samemu, ale właśnie nie wiem o ile więcej. Jeżeli byłoby to 25% więcej to byłbym skłonny tyle zapłacić, jeżeli 50% więcej to wolałbym to zrobić sam. Znacie jakieś agencje, które się zajmują wycieczkami nie pod względem turystycznym (w sensie, że nie zapłaciłbym 2x tyle, żeby dostać przewodnika)

Ważne jest też, że powinienem też mieć swoje imię, nazwisko i datę na bilecie lotniczym i dobrze by było jakbym miał swoje imię, nazwisko i datę na jakimś dokumencie potwierdzającym zamieszkanie w UK

#uk #wielkabrytania #londyn #loty #pytaniedoeksperta #emigracja
  • 33
@gonzo91: Dzwoniłem na ich infolinię i powiedzieli, że nie trzeba pracować - wystarczy udowodnić, że się tam mieszkało co najmniej jeden dzień i zaaplikować
@fefler: Taktyk. Ciekawi mnie tylko czy w ogóle wykonalne jest wynajęcie tam mieszkania do końca 2020, też chciałbym sobie ogarnąć to i złożyć o pre-settled.
@fefler: za mieszkanie z góry kaucja parę set funtów i na jakiś okres zazwyczaj i stawiam że angielskie konto też by się przydało do tego nin, oni tam w tych urzędach często sami nie wiedzą co mówią
@fefler: a najlepiej jakby się dało wynająć coś tymczasowo, na jakieś 2 miesiące aby potem bezproblemowo zmienić sobie miasto pod pracę... ale czy da się coś takiego załatwić wycieczką?
@adfgx: A tego to nie wiem. Ale mogę dodać, że wróciłem tydzień temu z Chorwacji i najemca dał mi jakby... No nie paragon, ale taki kwit z moimi danymi, że zapłaciłem tyle i tyle i nocowałem w danym miejscu
@adfgx: Nie nie, mieszkam w Polsce. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mówię po prostu że na takim airbnb też dostaje się potwierdzenie pobytu (a przynajmniej ja dostałem). Nie wiem jak w UK może być tak, że będą wymagać umowę najmu.
@InterferonAlfa_STG: Mam na myśli, że jeżeli np bilet by kosztował 700 zł (w 2 strony), a np 5 dni w małym pokoju gdzieś poza centrum kosztowałoby 110 zł, to byłbym w stanie zapłacić te 1550 zł zamiast 1250 zł. Ale tego typu firmy pewnie też biorą swoje. Dniówkę jeszcze mam małą, ale urośnie (zwłaszcza jak bym pracował w UK w przyszłości)