Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wisniowa211: nie można kupić nabitych, na co już są obejścia opisane przez samych sprzedawców na allegro XD

Montaż jest raczej prosty, dostajesz nabite urządzenia i tylko wszystko polaczasz do kupy i na koniec odpowietrzasz układ
@wisniowa211: możesz popatrzeć castorama ma teraz oferty z montażem, najprostsza klima 3,5kW wystarczy w zupełności, z montażem 3 tyś, samemu nie można nowej montować, chyba że będziesz rzeźbił i kupisz używkę :)
@wisniowa211: montaz prosty, co do twojego pomieszczenia to 2.5kW z naddatkiem wystarczy.

najprostsza klima 3,5kW


@ferrato: można, ale za duzo.

Ogólnie na ~200ft^2 potrzeba ok 7kBTU, a 2.5kW ma ok 9kBTU - sporo zależy od kubatury, ale ogólnie 2.5, czyli najtańśze jednostki będą aż nadto.
Myślę że wisniowa211 woli jednak m2 xD
Też się rozglądam za klimą, ale drogie to.
Obecnie w mieszkaniu ciągle 25,5 do 27 stopni, bo jest od południa i z balkonem i super się grzeje.
Z drugiej strony zaraz październik i klima będzie zbędna.
@ferrato: Możesz nadstawić łeb po prysznicu i nie potrzebujesz suszarki do włosów. Mam nadzieję, że ten argument cię przekona.
( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

Oprócz tego można zaoszczędzić z używaną, ale trzeba mieć płyn do odgrzybiania i przeprowadzić podstawową konserwację.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hpiotrekh: weź się sam odpowietrz, takie głupoty wypisujesz a nie masz pojęcia co się robi. Składanie do kupy a jak się poparzy freonem to co wtedy powie? @wisniowa211: Najlepsze urządzenie przy najgorętszym montażu będzie działać źle, naprawdę nie warto nastawiać się i przycebulić te 1200 zł za montaż. Z tańszych Gree, Innova. Z średnich Haier, Panasonic z droższych Daikin, Mitsubishi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hpiotrekh: wyśmianie poparzenia czynnikiem chłodniczym udowadnia, że chu*a się znasz na tym co piszesz. Udzielam się na tagu #klimatyzacja gdybyś nie wiedział. Zawodowo również się tym zajmuje, więc nie pisz mi takich głupot bo może obejrzałeś z dwa filmiki na YT
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Idzi3: no to widać jaka masz wiedzę, skoro twierdzisz, że w klimatyzacjach jest freon.

Nie każdy jest łamagą, żeby się czynnikiem parzyć XD

A założenie klimatyzacji jest proste jak budowa cepa, co nie znaczy że każdy da sobie z tym radę.