Wpis z mikrobloga

@Cesarz_Polski: pobierz plik iOS 14 z ipsw i trzymając (kurde nie pamietam) chyba lewy shift kliknij zaktualizuj albo odtwórz, każe Ci wybrać plik iOS który chcesz zainstalować na iPhone i pójdzie.
@Cesarz_Polski: Na 99% GSM ale na ipsw.com masz w drugiej zakładce od lewej na górze "Identify my Device". Z tyłu na dole telefonu masz napisane "A..." Przepisz je tam i wyskoczy Ci jaką wersję IOS możesz zainstalować dla tego telefonu a na górze w nawiasie będzie "iPhone 8... GSM lub Global". Dwa iPhone robiłem przez ipsw i był GSM więc i Twój raczej jest GSM bo używasz sieci
A to nawet tego nie wiedziałem, pewnie GSM, tak?
Wczoraj serwery apple a dziś serwery ipsw mają problem bo zawsze jak pobierałem plik ios to szybko to było a teraz... 30min. plik 4.5GB. Ale warto poczekać bo to czysty plik iOS. Aktualizując telefon z poziomu OTA lub iTunes mogą pozostać jakieś pliki śmieciowe z poprzedniego systemu.
@Cesarz_Polski: Zapomniałem dopisać, na czas instalacji czyli przed instalacją musisz wyłączyć Find my iPhone oraz kod blokady. Nie wiem czy to konieczne ale kiedyś w instrukcji to zobaczyłem i tak robię. A co do instalacji to klikasz i trzymasz Lewy Shift i klikasz "Przywróć iPhone/iPada", wybierasz plik ipsw, który pobrałeś i instaluję się. W moim przypadku za każdym razem po instalacji w iTunes wyskakuję, że wystąpił błąd czy jakoś tak ale
Nie mogę zaktualizować telefonu bo iTunes pluje błędem 4000


@Cesarz_Polski: U mnie pomogło wyłączenie Face ID na czas uaktualnienia. Miałem już tak kilka razy. Coś się #!$%@?ło w Apple. Rozwiązanie znalazłem na jakimś forum.