Wpis z mikrobloga

W tym przypadku droższy ma gorszy sprzęt,a ja jeśli chodzi o rowery typowy laik :( .Przez ostatnie kilka lat biegałem i zaczyna być to monotonne.
@jajanik:

to nie takie hop sip. Może na to nie wygląda ale te rowery są dość różne. Silex jest rowerem stawiającym na mocno komfortową pozycję a aspre niekoniecznie. wybierajac gravela zwracaj na to uwagę bo to mogą byc rowery o bardzo różnym przeznaczeniu. Od rowerów prawie że sportowych po rowery wyprawowe a to jest naprawdę duza różnica w pozycji, czy komforcie.
Na rowerze zamierzam tez dojeżdżać do pracy jakieś 12 km w jedna stronę. Wiec może jednak komfort faktycznie ważny ,druga sprawa to te sztywne osie czy rzeczywiście tak bardzo poprawiają komfort jazdy ?
te sztywne osie czy rzeczywiście tak bardzo poprawiają komfort jazdy ?


@jajanik: Nie. Za kofort jazdy odpowiadają głownie opony (w miare szerokie ) i ciśnienie. + to co wspomniał bibsz wyżej.
@jajanik: szywne osie sa ok - rozwiązują jakieś w sumie niewielkie, specyficzne i dla zazwyczaj (dla większości) mało istotne (niezauważalne) problemy wiec to nie jest żaden must-have.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jajanik: czaiłem się na silex 200. Nigdzie nie był dostępny. Panie możesz się Pan zapisać i Panu sprowadzę. Już patrze. Odbiór będzie we wrześniu 2021 ()
To coś znaczy jeśli jest takie zainteresowanie silex 200 . A Dlaczego akurat silex wybrałeś ? Ten romet aspre 2 zamiata meride sprzętem .
To coś znaczy jeśli jest takie zainteresowanie silex 200


@jajanik: To znaczy tyle, że jest moda na rowery i ludzie biorą co się da. Tylko tyle :). Serio.
@jajanik: podobal mi sie bardzo z wygladu, nie miałem gdzie się przymierzyć niestety do niego.
W końcu kupiłem rometa boreas 2 na sram apex i jestem mega zadowolony
@jajanik: Rometa Aspre 2 będzie trudno dostać aktualnie. Wersja 2021 ma być zaprezentowana pod koniec października, ale w sklepach dopiero luty/marzec. Dużą zaletą nowej kolekcji będą sztywne osie z przodu i z tyłu. Gdyby nie trzebabyło tyle czekać, na pewno wybrałbym Aspre 2 2021
@jajanik: Moja propozycja zatem jest następująca jeśli chesz rower na już to0 bierz z Decathlonu Tribana RC520 w wersji Gravel lub szosowej i zmień opony na gravelowe. Jeśli Ci nie podejdzie to na początku sezonu 2021 będziesz miał znów wybór nowych innych modeli, a gravele zawsze są w cenie więc nie będzie problemu sprzedać używanego ¯\_(ツ)_/¯. Ech, dopiero teraz przeczytałem, że do lutego możesz wytrzymać