Wpis z mikrobloga

Czy Twoim zdaniem Java umiera i się od niej odchodzi?
Jestem ciekawy opinii zebranych tutaj ludzi. Fajnie by było, gdyby wywiązała się z tego dyskusja i każdy chętny poparłby swoją opinię jakimś komentarzem lub argumentem.
#java #programowanie

Czy Java umiera?

  • Tak 16.1% (15)
  • Nie 83.9% (78)

Oddanych głosów: 93

  • 12
@kriemann: inne języki oferują więcej np. Kotlin ale Java ugruntowała sobie pozycję w "enterprajsowych" apkach których nie da się przepisać nie wkładając w to kilku milionów i lat pracy.. choć jedyny język który mógłby javie zagrozić to właśnie Kotlin bo ma 100% kompatybilność z Javą ale aby totalnie ją pokonać potrzebowałby z dekady albo dwóch.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kriemann: Java nie umiera, a nawet gdyby to się działo, to pewnie pod postacią przejścia na inny język np kotlin. Siłą Javy nie jest język, tylko JVM. Co do JVM to za bardzo nie ma innych alternatyw poza C#/.net, którego raczej nie wybiera się jako "lepsza Java".
@kriemann: czy ja wiem. C# na pewno jest mocniej używany w robieniu aplikacji desktopowych i progamowaniu gier (Unity). Z drugiej strony większość programistów tych języków pisze backendy, a tam wybór technologii jest głównie oparty o preferencje programistów, czy technologie, które już są używane w firmie/dziale. Nie spotkałem się jeszcze z takim stwierdzeniem: "piszemy backend, znamy doskonale javę, ale z tym problemem lepiej poradzi sobie c#, więc wybierzemy go, choć nikt z