Wpis z mikrobloga

Niech ktos doradzi gdzie szukac wykonawcy kuchni/projektu kuchni?

Kuchnia bedzie miala kolo ~25m2, jedna sciana przeszklona. Generalnie chce sie wzorowac na amerykanskich kuchniach. Wyspa ze zlewem i miejscem na sniadanie itd..
No i tu pojawia sie problem. Myslelismy nad zlozeniem zestawy z Ikea, ale wszyscy, ktorzy maja odradzaja temat. Ze montaz upierdliwy, ze sie sypie itd..
Ma mi to starczy na wiele lat, wiec niechce polsrodkow.

Podpowiedzcie gdzie szukac kogos kto to zaprojektuje i ewentualnie wykona? Chociaz sam projekt wazniejszy raczej.

Odezwalem do kilku lokalnych firm "Kuchnie na wymiar" i zadna nie uniosla tematu. Brak zachowania jakiejkolwiek funkcjonalnosci - chocby trojkata roboczego. Brzydota straszna, wizuallizacje robione na Commodore chyba. Jak juz dalo sie wyprosic jakiekolwiek widelki to byly one w kwocie od X do 12X gdzie bylo mowione, ze zalezy nam na dobrych komponentach. Ma byc na bluumie itd. Dostali +/- wytyczne co do stylu (+ kilkdziesiat zdjec) to mieli je calkowicie w dupie: dostaje wszystko w odcieniach fiolet/piano blach + od wuja chromow. Albo czerwone z bialym. ( )
Firmy ktore odwalaja maniane na #!$%@? te same kuchnie w kazdym bloku zmieniajacy tylko fronty.

No i w akcie desperacji odezwalem sie do jakiegos goscia z polecenia, ktory bral udzial w projektowaniu domu znajomego multimilionera. No i jak mozna sie spodziewac obsluga na napraawde fajnym poziomie. Portfolio wbija w ziemie. Poziom wizualiacje taki, ze wygladaja fotorealistycznie ( poziom taki jak na https://projektyzwizja.pl/ ) tylko jedna rzecz.
Cena:



W cenie 2 wstepne koncepcje, kilka wizualizacji i rozwijanie jednej do skutku. Do tego wizyty na miejscu i nadzzor na wykonawca.

To serio tyle kosztuje? Dla mnie kwota z kosmosu, ale przyznam ze w budowlance juz coraz mniej mnie zadziwia z dnia na dzien. Jestem totalny nieogarem.

Jak patrze po cenach architektow wnetrz to juz naprawde wysokie ceny to ~200pln/m2

Jest gdzies jakis zloty srodek pomiedzy pyprokami z miast gminnych a kims kto robi wnetrza dla czolowki Forbes'a ?
Niech ktos cos doradzi, bo mnie wuj strzeli. Realizacja dopiero w przyszlym roku jak dobrze pojdzie. Nie spieszy mi sie.
Najblizej do duzego miasta to Wroclaw/Poznan jesli to ma znaczenie

Wiem,ze tu duzo ogarnietych ludzi, bo jak widze jak np. Mirki sobie #!$%@? lazienki "z glowy" to chyle czola.
Jak podejsc do tematu, zeby bylo dobrze i w miare rozsadnie cenowo?

#remontujzwykopem #remont #budujzwykopem #budownictwo #architekturawnetrz
  • 31
@bigger: Jak masz jakąś koncepcję na układ i/lub kolory, to narysuj chociażby na kartce co chcesz gdzie mieć. Zdefiniuj paletę barw (np. "szary dół, białą górę poproszę"), to już zdecydowanie łatwiej będzie im coś wyrysować.
Szukaj raczej w większym mieście, kogoś z polecenia albo z dobrymi opiniami (choćby na Google Maps).

A od projektanta multimilionera bym się spodziewał takich cen jak podałeś, nierealnych.
Myslelismy nad zlozeniem zestawy z Ikea, ale wszyscy, ktorzy maja odradzaja temat. Ze montaz upierdliwy, ze sie sypie itd..


@bigger: eeee, szczerze, niektórzy to chyba mają poprzewracane w dupie. Montaż kuchni z Ikei to jest bajka w porównaniu do Agaty czy innego BRW. Wszystko jest schludne, jasne, po złożeniu jednej szafki resztę w ciągu składasz analogicznie. Poza tym przecież możesz wziąć usługę montażu od nich.
Z jakości też ogólnie jestem zadowolony.
@bigger: najprościej chyba byłoby gdybyście sobie sami zrobili projekt kuchni. Możecie do tego wykorzystać darmowe oprogramowanie. Wrzucicie tam sobie kolorystykę i materiały, potem render. Wymiary starajcie się zachować czyli szafki mamy 30cm, 60cm, 90cm to są takie standardowe wymiary, robi się też 120cm. Wysokość blatu też ma swój standard, jeżeli się nie mylę to około 85cm. Nie musi być super idealnie ale jakieś minimum standardów powinno być. Mając taki projekt, możecie
eeee, szczerze, niektórzy to chyba mają poprzewracane w dupie. Montaż kuchni z Ikei to jest bajka w porównaniu do Agaty czy innego BRW. Wszystko jest schludne, jasne, po złożeniu jednej szafki resztę w ciągu składasz analogicznie. Poza tym przecież możesz wziąć usługę montażu od nich.

Z jakości też ogólnie jestem zadowolony. Nic z 6 letnią kuchnią kompletnie się nie dzieje.


@ThorPL: sporo na sieci jest informacji o tej "jakości" kuchni z
@YoursTruly: Koncepcje mamy. Jakies szkice na kartce tez. Do tego dziesiatki (jesli nie setki) przykladowych zdjec. Kilka rodzajow frontow, kolorystyka raczej spokojna. Generalnie wiemy +/- co chcemy tylko brak nam doswiadczenia - o tym pozniej, zeby to przelozyc na projekt. Do tego chcilabym z tym isc do jakiegos wykonawcy,zeby on juz nie musial nic wymyslac po swojemu (bo pewnie #!$%@?) tylko odtworzczo pracowal. ma projekt, wymiary i ma byc jak na
@ThorPL: @ksiak: Dokladnie.

Tworow typu Agata, BRW, Bodzio i tym podobne nie biore nawet pod uwage. Zalezy mi na dobrym wykonawcy z dobrymi materialami i montazem swoim - bo wtedy znow - nie bedzie spychologii.

I takiego znajde, ale znow potrzebuje projekt.
Ikea odpada. nazwijcie mnie burzujem, ale mi ichnia jakosc nie odpowiada (mam pol domu od nich) i na kuchnie sie imho nie nadaje.
@bigger: Idź do Ikei, mają naprawdę fajnych doradców. Kuchnię możesz zmontować sam lub zamówić z montażem. U mnie po 12 latach nadal wszystko działa bez zarzutu. Zawsze można łatwo wymienić sobie fronty. Ja też widziałem kuchnie po 15k... za metr bieżący zabudowy.
@ksiak: No i oto chodzi. Wychodze z zalozenia ze kazdy na czyms sie tam zna i powinien robic to na czym sie zna a fachowca zostawic ich robote. Zawsze mnie to wkuwialo jak Polaki w urlop zamiast wypoczywac klada kafelki, tapety itd.. zamiast zostawic to fachowcowi. Przecitny Polak potrafi klasc kafelki, wymurowac sciane, jest elektrykiem a i rozrzad zrobi w Oplu. Tyle ze nic z tych rzeczy nie robi dobrze.

Been
@bigger: to prawda, ale ze względu na koszty wielu spraw nie przeskoczysz. Dorzuć jeszcze do tego obecną wybredność fachowców w stylu - Panie, 6m2 to nie, za mało. I ostatecznie robisz sam bo Ci nikt nie chce tego zrobić bo za mało. W niektórych przypadkach nawet już słyszałem 400m2 nie, to jest mała powierzchnia, maszyny mi się nie opłaca uruchamiać. Więc robisz sam skoro nie chcą Ci zrobić a potem wychodzi
sporo na sieci jest informacji o tej "jakości" kuchni z Ikea. Jak porównujesz do czegoś takiego jak Agata czy BRW to faktycznie. Ikee można nazwać premium ale jak ktoś chce kuchnie na lata, to nie kupi jej w Ikea tylko zleci komuś.


@ksiak: ani nie mówię, że Ikea jest premium, ani nie obchodzą mnie opinie na sieci. Mam, używam, widzę jak jest.
Ja mam jeszcze starą serię, teraz jest dużo większy
@MickM: W sobote bylem w Ikei.

Wizualicacje robil gosc po szkoleniu zdalnym 2 godzinnym chyba. Po rozrysowaniu polowy i wytknieciu kilku boble w jego projekcie zrezygnowal i dal linki do jakis narzedzi online.

To nie jest poziom jakiego oczekujemy. Oni maja kilkadziesiat defaltowych setupow, ktore pozniej customizuja killkoma klikami pod klientow. Cokolwiek niestandardowego i wykraczajacego poza typowa kuchni pali mu styki.
I nawet nie mam pretensji. Jest tam poprostu do czego
@ThorPL: Ajaja.. Mam pól.. wroc! 3/4 domu w Ikea. I cale jedno mieszkanie. Ich jakosc znam .Uzywam na codzien od wilu lat. Bywa dyskusyjna - bywa ok. Stosunek ceny do jakosci jest spoko. Ale do naszej kuchni sie to nie nadaje.
Ajaja.. Mam pól.. wroc! 3/4 domu w Ikea. I cale jedno mieszkanie. Ich jakosc znam .Uzywam na codzien od wilu lat. Bywa dyskusyjna - bywa ok. Stosunek ceny do jakosci jest spoko. Ale do naszej kuchni sie to nie nadaje.


@bigger: ale ja nawet Cię nie próbuję przekonać do ich kuchni.
Mój osobisty plan na kuchnię to:
- Projekt w sketchupie (zrobione)
- Przejechać się do sklepu z systemami kuchennymi, w
@ksiak: Ja sobie z fachowcami poradze. To sa klamcy lustracyjni, ale mozna ich okieznac odpowiednio wyzszym tonem glosu i/lub gotowka. ( )

najwazniejsze dla mnie jest jedno. Dokladny projekt. Wtedy elektryk porobi gniazdka i przylacze dokladnie jak na projekcie. Hydrualik tak samo. Jak cos nie bedzie jak na projekcie to bedzie poprawil do usranej smierci albo nie dostanie pieniedzy. Tak samo bedzie z wykonawca mebli. Jak