Wpis z mikrobloga

Czołem,

We Wrocławiu na ul. Pięknej jest skrzyżowanie równoległe a przed nim jest znak 'Droga wewnętrzna' street view.

PS. Analogiczna sytuacja jest na ulicy Jesionowej street view, z tym że w tym wypadku wjazd na ulicę "osiedlową" jest odgrodzony szlabanem (szlabanu nie ma jeszcze na street view).

Czy w obu tych sytuacjach obowiązuje zasada prawej ręki?

#prawojazdy #przepisy #wroclaw
Pobierz
źródło: comment_16007733812pZHjTB7BQ6BjEA4fDwj2j.jpg

Które auto w sytuacji jak na grafice będzie miało pierwszeństwo.

  • zielone 10.9% (15)
  • czerwone 89.1% (122)

Oddanych głosów: 137

  • 33
@zoltybanan: ja uwielbiam jeździć po parkingach przy galeriach, gdzie od wjazdu jest napisane Droga wew. i nie ma postawionych znaków przy krzyżówkach. Ale można sobie wymusić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bysiiu to wychodzi na to, że pół Wrocławia to taki wielki parking bo większość ulic nie ma znaków, to chyba jedyne miasto w Polsce z taką ilością dróg równorzędnych
@zoltybanan: IMO to częsta sytuacja we Wrocławiu, gdzie ludzie, którym wydaje się, że są na głównej, bo np. nawierzchnia jest odnowiona albo pasy szersze, nie ustępują pierwszeństwa na skrzyżowaniach równorzędnych.
@zoltybanan: Fajny przykład jak można się na to naciąć - czytaj jak wygląda droga to np. Bogedajna z Klimasa. Kolega @Domciu pewnie potwierdzi :)

Do tego ludzie naprawdę nie chcą po 10 latach ogarniać znaków Strefa Ruchu. To tylko świadczy o tym jak szkolimy kierowców i po drugie jak kiepskie mamy przepisy.
@Darth_Gohan: @zoltybanan: Skrzyżowanie Bogedeina z Klimasa znajduje się w strefie 30, więc naturalnym jest, że obowiązuje tu reguła prawej ręki. Potwierdzić mogę jedynie fakt, że większość kierowców będących w pobliżu tego miejsca zupełnie zapomina o tym fakcie. Podobnie jest np. na skrzyżowaniu Klimasa z Łagiewnicką. Po prostu Tarnogaj to jedna, wielka strefa 30. Trzeba mieć to na względzie i po prostu patrzeć na znaki ;)
@Domciu: No tak, ale z jakiegoś powodu kierowcy myślą, że to jest jakaś droga z dupy i wymuszają. Już co najmniej dwa razy widziałem tam rozbite auta :) No i chyba z 2 uwalone egzaminy na L-ce bo ktoś nie ogarnął w stresie :)
@Darth_Gohan: Sąsiad, eLki to udupiali na Tarnogaju zawsze w ten sam sposób. Wjeżdżali z Gazowej w Tarnogajską i kazali na najbliższym skrzyżowaniu skręcić w prawo. Praktycznie każda wjeżdżała na pętle :D To taka dygresja jeśli chodzi o uwalanie.

A co do skrzyżowania to co mogę powiedzieć. Takie miejsce jak to tylko weryfikuje wiedzę kierowcy.