Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 484
#koronawirus #sluzbazdrowia #szpital #covid19 #lekarz #polska #gorzkiezale #panstwozdykty

Pieprzona służba zdrowia. Mój ojciec dostał wczoraj z rana, nagłej, silnej, krwawej biegunki - prawie sama krew. Lekarz rodzinny kazał wzywać karetkę. Ojciec objechał pół województwa, zaliczył 4 izby przyjęć, ale wkońcu trafił na SOR o godz 17. Dziś o 6 rano dzwoni że go właśnie wypisują, bo krwawienie na razie ustało, a został tylko ból brzucha. Dostał skierowanie do poradni chirurgicznej - zero gastroskopii, kolonoskopii, badania USG czy czegokolwiek co wskazywałoby na źródło problemu. Wypis w rękę i #!$%@? - jak wróci krwawienie to proszę ponownie dzwonić po karetkę i objazdowka od początku.

Aby pieprzą, że brak miejsc bo pandemia, leczenie przez słuchawkę bo pandemia... Tylko po pracy jakoś tej #!$%@? pandemii się nie boją, gdy trzeba zapieprzac po zakupy do Biedronki. Nie ma już nowotworów, wypadków złamań, udarów, zawałów - trzeba tylko siedzieć i czekać na nowe przypadki korony.

Ha tfu!! Pluję na was darmozjady w kitlach, pochowaliscie się w tych gabinetach - no chyba że mowa tu o tych prywatnych. Prywatnie, za 350/400 zł to przyjmujecie szybko, chętnie, nie wymagając nawet maseczki na gębie. Gdy tylko usłyszę o protestach w służbie zdrowia to na ochotnika zgłoszę się do rozbijania gumowymi pałami tych waszych białych miasteczek!
  • 96
  • Odpowiedz
Dostał skierowanie do poradni chirurgicznej - zero gastroskopii, kolonoskopii, badania USG czy czegokolwiek co wskazywałoby na źródło problemu. Wypis w rękę i #!$%@? - jak wróci krwawienie to proszę ponownie dzwonić po karetkę i objazdowka od początku.


@Bertoos: przed koronawirusem było dokładnie tak samo - krwawienie ustało, badania krwi zapewne w normie - nie jest to stan nagły więc diagnozować ambulatoryjnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@glandulasublingualis: Oczywiście, właśnie siedzę na izbie przyjęć, ja z ojcem i jeden facet. #!$%@? tutaj wyłącznie wentylator i czajnik elektryczny. Panie pielęgniarki już czwarty temat przedyskutowuja przy kawie - cisza, spokój. Placa może i #!$%@? ale warunki pracy wybitnie kawiarniane. Od 13 czekam na chirurga - może jeszcze szukają chętnego na wakat.
  • Odpowiedz
@Bertoos: Karetką go wozili po 4 szpitalach i nigdzie nie chcieli go przyjąć? I po 12 godzinach go wypisali? To niezła dziura. xD
Jak macie wypis i dokumentacje to poradni prawniczej i tyle.

Ja na konsultację chirurgiczną czekałem 1 dzień. Swoją drogą, od chirurga możecie bez problemu dostać skierowanie do szpitala na badania i od ręki was powinni przyjąć.

Poczytaj o krwawej biegunce i o czym może świadczyć. Skoro stan się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@czlowiek_zbuntowany: Dostał skierowanie do szpitala na oddział chirurgii i sobie czekamy czy go przyjmą czy nie. Chyba lekarze mogą się zdecydować kto przyjdzie i go zbada - od 13 ciągnął zapałki albo nie mogą tego w marynarza rozstrzygnąć
  • Odpowiedz
Dostał skierowanie do poradni chirurgicznej

Dostał skierowanie do szpitala na oddział chirurgii


Poradnia =/= oddział chirurgi w szpitalu
Czyli wszystko dobrze. Stan nie zagraża życiu, nie ma po co siedzieć na SORze, stan stabilny, skierowanie do chirurgii na dalszą diagnozę. Jeszcze tego samego dnia czekacie na chirurga. Nie wiem, o co się prujesz w takim razie. xD
  • Odpowiedz
@Bertoos: Niestety tak jest, chcesz mieć pro opiekę medyczną to trzeba bulić siano. Sam miałem bardzo ciężkie problemy z kolanem ( nie mogłem chodzić) i czekałem na skierowanie miesiąc :D Dlatego #!$%@?łem i wolałem wydać trochę siana na profesjonalną pomoc. Już #!$%@? że nawet jak płacisz to dają ci złudne poczucie że im zależy na tobie ale przynajmniej jest xD
  • Odpowiedz
@Bertoos:

Pluję na was darmozjady w kitlach, pochowaliscie się w tych gabinetach

leczenie przez słuchawkę bo pandemia...


Przyjęli i zbadali go w szpitalu, przyjęli i zbadali go w przychodni, i teraz siedzicie na oddziale chirurgicznym po dalsze badania. I to wszystko w przeciągu 24h.

Sam trafiłem do szpitala z zasłabnięciem i problemami z oddychaniem. Trzymali mnie 3 dni, po czym stan mój stan się ustabilizował, tylko zmiany w krwi miałem wskazujące
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czlowiek_zbuntowany: No jak zbadali. Potrzymali go kilkanaście godzin i wysłali do domu. Morfologia krwi i wymaz na covid to dogłębne badanie, wyjaśniające czy to krwawiący wrzód czy ostry kebab.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czlowiek_zbuntowany: Najpierw od rana odbyło się kilka rozmów z doktorem rodzinnym. Po czym rodzinny stwierdził że więcej nie może pomóc i kazał zadzwonić po karetkę bo to stan zagrożenia życia - on to stwierdził a nie ja. Z soru wróciliśmy do rodzinnego, wtedy ojca zbadał osobiście i wystawił skierowanie na oddział. Nie mam przy sobie wypisu.
  • Odpowiedz