Wpis z mikrobloga

Chciałem przedstawić Wam historię jak Proboszcz Kościoła w Sulejowie, chodzi o Kościół świętego Floriana w Sulejowie wraz z lokalną OSP wczesną wiosną tego roku dokonał aktu okaleczania drzew rosnących w pobliżu budynku kościoła.
Zacznijmy od początku, budynek kościoła znajduje się na wzniesieniu, a jego zbocza porastają buki, klony oraz kasztanowce. W tym roku pewna OSP dogadała się z Proboszczem, aby dokonali oni przycięcie gałęzi drzew rosnących niedaleko kościoła. Tylko, że jak można zobaczyć na zdjęciach które dziś zrobiłem nie było to przycięcie gałęzi lecz ścięcie całkowice czubków drzew, które de fakto umrą przez te działania, pomijając wiek tych drzew bo raczej 20 czy 30 lat nie rosną. Zostały tylko kilkunastometrowe kikuty.
Tych uszkodzonych drzew naliczyłem około 30-40.
Druga kwestia to czy OSP, które jest finansowe z naszych podatków chodzi o wyposażenie i samochody może być na zawołanie jakiegoś księdza? Da się jakoś wyciągnąć webec nich konsekwencje? Bo nie życzę sobie, aby moje podatki szły na takie akcje. Bo rozumiem gdyby któreś drzewo się przewróciło i wpadło do kościoła to w tedy ich przyjazd byłby uzasadniony.
Ostatnia kwestia to co polecacie zrobić, żeby Proboszcz tej parafii poniósł jakieś konsekwencje?
Więcej zdjęć w komentarzach.
#polska #kosciol #bekazkatoli #katolicyzm #ochronasrodowiska #osp
Eredin97 - Chciałem przedstawić Wam historię jak Proboszcz Kościoła w Sulejowie, chod...

źródło: comment_1600958722OPQ9Eow8DDJMaC1wiadHG8.jpg

Pobierz
  • 9
Da się jakoś wyciągnąć webec nich konsekwencje?


@Eredin97: Czekaj, chcesz OCHOTNICZEJ straży się #!$%@?ć, że coś w czynie społecznym zrobili? Jak Ci nie pasuje, to zapisz się do tego OSP, zostań prezesem i zacznij wojnę z proboszczem. Jak nie to wypad.

Bo nie życzę sobie, aby moje podatki szły na takie akcje.

To nie koncert życzeń.
@Eredin97: Ty, czekaj... nie moja sprawa, kto co robi. Jacyś goście z OSP chcieli zrobić coś za darmo, to zrobili. To nie moja sprawa. I ty też nie powinieneś się interesować tym, że ktoś w swoim wolnym czasie, zrobił coś komuś w tym złym komunistycznym czynie społecznym.