Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Motomirki, to normalna sprawa w hornecie pc34? Przejechałem z 5km po dolaniu plynu na max w chłodnicy i zbiorniczku pod kanapą. No ale w sumie zawsze po powrocie do domu płyn gotuje się w zbiorniku. Jadąc powoli na jedynce rośnie temperatura dość szybko, no ale później jak zaczynam jechać z przelotową szybkością, to spada. Prawie na minimum. (być może za mało płynu miałem)

#honda #cb600f #motocykle #motomirki
  • 14
@mariecziek: nie lej gotowych płynów tylko kup koncentrat i zrób 70 koncentratu do 30 wody destylowanej. Sprawdź pompę wody, a i cały układ przepłukaj destylowaną tak aby wywalić wszelkie małe "piaskowe" śmieci.
W zbiorniku dorównawczym lejesz na środek, a do chłodnicy dolewaj bo będzie powoli ubywać.

295
@mariecziek:
Przerabiałem to w B-Kingu, po przejechaniu połowy polski, i postoju na zalewie zegrzyńskim, połowa płynu zlała mi się pod motocykl... tylko koncentrat i też nie za dużo, bo będzie przy gotowaniu wywalać bokiem. Jeździć, obserwowac wskaźnik temperatury. (w sumie nigdy nie #!$%@? mi ponad normę - tak wentylatory pracują.)

295
@mariecziek: Mi to wygląda na popsuty termostat albo wentylator sie nie uruchamia.
Odpal i jak się zagrzeje to zobacz jak gorące są węże do chłodnicy i ona sama. Możesz też na dzień dobry wywalić termostat ( o ile jest to zwykły a nie ten nowoczesny posrany patent z uszczelką) i zobaczyć co się dzieje.
Jak ściśniesz wąż to będzie czuć a czasem słychać czy płyn w nich jest czy nie ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mariecziek: przy takiej temperaturze nie powinien. Co masz tam wlane? Wlej coś lepszego, co gotuje się przy przynajmniej 130st. A nie wodę broń borze, borygo też nie.
Zlej to gówno co masz a jak zalejesz chłodnice do pełna, to posciskaj węże te u dołu kilka razy, odpowietrzysz wstępnie układ. Dolej do pełna i wyrownaj w zbiorniczku.
Ja użyłem mannol pro cool.
@mariecziek: Może słabo nagrane ale nie słyszę żeby wentylator pracował gdy przekręcasz kluczyk.
Zacznij od sprawdzenia wentylatora i czujnika załączającego wentylator. Zmień też płyn. Do PC34 pasuje termostat MAPCO 28510, tylko ten a nie zamiennik.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Man_of_Gx: wentylator na pewno działał, w lipcu. Uczyłem się jeździć motorem na parkingu, to włączał się blisko maksymalnego poziomu nagrzania. Teraz nie sprawdzałem. Jutro sprawdzę czy działa w ogóle.
@barteck: no mam tam G12 wlane. Czy tam G12+
@uvs: podepnę jutro wentylator na wprost do akumulatora i sprawdzę czy w ogóle się włącza. Teraz jeżdżąc mam temperaturę na poziomie 2 kreski po C, więc się nie włącza. Dzięki za
@mariecziek: Sprawdź najpierw bezpiecznik wentylatora. Wentylator łatwo sprawdzisz zdejmując wtyczkę z czujnika po lewej stronie na chłodnicy i mostkując drutem do masy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mariecziek: no to od tego bym zaczął. G12 to petrygo z temperaturą wrzenia 110st.
Miałem kiedyś i po ostrzejszej jeździe i wyłączeniu też mi popuszczał z rurki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mariecziek: ja w czwartek jestem umówiony już do mechanika, nie zauważyłem wcześniej Twojego postu, sorka. Dam znać co mi powiedział, to zawołam ( ͡ ͜ʖ ͡)