Wpis z mikrobloga

Mam takie przemyślenie i będą spojlery:

W tym samym roku (mniej więcej) co pojawił się Wiedźmin 3 Krew i Wino pojawił się też odcinek Ricka i Morti'ego o magicznej krainie. Podobna motywacja (szaleństwo Beth/Księżniczki), podobne wykonanie (disneyland gone wrong, czarodziej/Rick jako lekkomyślny twórca).

Też inna gra: Life is Strange oraz Erased (anime) - wydane w podobnym okresie mają mega podobną fabułę (zabawa z czasem, niebieskie motyle zwiastujące "Rewind", nauczyciel okazuje się tym złym).

Są to mimo wszystko dość szczegółowe zabiegi i pomysły. Ciekawi mnie więc fakt, że wydane zostały w tak bliskim do siebie okresie.

Czy to jest przypadek, zbiorowa świadomość czy kopiowanie pomysłów?

#wiedzmin #rickandmorty #lifeisstrange #bokudakegainaimachi #przemysleniazdupy
  • 5
  • Odpowiedz
Tzn. wiem że tworzy się tyle filmów i gier, że wiadomo część motywów jest powtarzana ciągle. Ale są to dość szczegółowe zabiegi imo z różnicami wynikającym tylko i wyłącznie z innych środków przekazu oraz kontekstem danej opowieści.
  • Odpowiedz
@Urajah: Wczoraj natrafiłem na takie cudo, a nie chciało mi się tworzyć wpisu, ale skoro już przywołałaś oba te tagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trzeba by przejrzeć daty wypuszczenia poszczególnych dzieł. KiW miało premierę 31 maja 2016, a odcinek z R&M to s03e09, który wyszedł 1 października 2017, sezon zaczął się 1 kwietnia 2017 (ale nie wiem czy drugiej części nie robią osobno), więc wydaje się, że
Jan_K - @Urajah: Wczoraj natrafiłem na takie cudo, a nie chciało mi się tworzyć wpisu...
  • Odpowiedz
@Jan_K: XD spoko typek

No nie byłoby to niemożliwe by zrobić taki odcinek i jako że Witcher 3 był popularny na zachodzie mogli użyć tego pomysłu (podobno dużo fabuły było robionych na zasadzie improwizacji - mogę sobie wyobrazić stażystę, który chce zabłysnąć).
  • Odpowiedz