Wpis z mikrobloga

Niedawno kupiłem baterię ULTRA AS16A5K od @SwiatBaterii do laptopa Acer Aspire F15 F5-573G, ponieważ fabryczna już padła po 3 latach używania. Po dwóch dniach normalnego działania laptop znikąd wyrzuca błąd o nie wykryciu baterii, przy czym w tym stanie dioda zasilania nie reaguje na podpięcie ładowarki, a błąd znika po całkowitym rozładowaniu baterii i wraca najczęściej po jej naładowaniu. Wykonałem trzykrotnie manualną kalibrację, ponieważ Acer nie zapewnia żadnych narzędzi do tego, ale problem ciągle wraca. Nie pomaga również reinstalacja sterowników zasilania, aktualizacja systemu, reset zasilania za pomocą przycisku na płycie głównej, wyczyszczenie wtyków podpięcia baterii.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem lub ma jakiś pomysł odnośnie tego, jak go rozwiązać? Używam oryginalnej ładowarki, sprawdziłem czy nie ma żadnych uszkodzeń oraz czy podaje odpowiednie zasilanie. Miałem nadzieję, że problem minie po pewnym czasie, a układ zasilania potrzebuje "przyzwyczaić się" do nowej pojemności ogniw, jednak tak się nie stało. Za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki

#informatyka #laptopy #baterie #greencell #windows10
  • 1