Wpis z mikrobloga

@illneverfallinlove: jeśli to samiec to trzeba wykastrować, do tego sprawdzić co go może stresować (znajomym kot sikał gdy był czymś zestresowany)-może jak ktoś wyżej zauważył walczy o teren z psem. Do tego kot znajomych upodobał sobie sikanie na łóżko ich syna-pomógł jakiś spray z zoologicznego i częstsze wymiany żwirku w kuwecie. Kuweta też musi stać w wygodnym dla niego i bezpiecznym miejscu w którym nikt nie będzie mu przeszkadzał .
@illneverfallinlove: Nie oglądałaś nigdy "Kot z piekła rodem" na Animal Planet? Zazwyczaj instrukcja postępowania, to:
1. Badania kota, jeśli nie moczu to chociaż podstawowe krwi.
2. Przestaw problemowy mebel.
3. Postaw więcej kuwet w różnych miejscach, m.in. tam gdzie wcześniej sikał.
4. Kot wyczuwa, że ktoś w domu (niebieski?) go nie lubi i denerwuje się. Niech częściej bawi się z kotkiem, spędza z nim więcej czasu, karmi itp. Alternatywnie w Twoim
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@illneverfallinlove: u mnie była taka sama sytuacja jak u Ciebie i mirka który odpisał Ci w komentarzu - wypełnienie tych puf wydaje dźwięk podobny do żwirku. U mnie kot nie ma żadnych stresów, brak dzieci, innych zwierząt, nie sika nigdzie indziej, ale jak zostawimy pufę bez "opieki" tam gdzie jest kot, to jest duża szansa że on to wykorzysta.
Spróbuj spryskać te pufy silnym preparatem odstraszającym koty. W moim przypadku rozważałam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@illneverfallinlove: pierwsze uno trzeba się zastanowić czemu tam szcza. Może jakieś zmiany w otoczeniu, coś stresującego, może kuwetę wyczarować.
Drugie uno to weterynarz.
Trzecie primo odetnij dostęp kota od tych puf, bo cwaniak już się przyzwyczaił, że może sobie na to szczać i będzie to nadal robić czy wam się to podoba, czy nie.
Ostatnie primo polecam feliway f3, oczywiście jeśli weterynarz nie stwierdzi chorób.

Nie sugeruj się faktem, że kot