Wpis z mikrobloga

@skorpion666: nie no słuchaj, ja mniej więcej rozumiem po co go ludzie kupują - na zasadzie gadżetu. Fajny, kolorowy ekran, jakieś powiadomienia, kółka, zdjęcia,... cuda wianki. Tyle tylko że w praktyce mi np. nic z tego nie jest potrzebne, dlatego zastanawiam się po co on istnieje.
PS Mam 'na koncie' 10 maratonów, przebiegnięte ponad 15 tysięcy kilometrów (o rowerze nie wspomnę). Od zawsze mam zegarek garmina - jest tańszy, ma wszystko
Nadal nie wiem po co taki zegarek istnieje

nie no słuchaj, ja mniej więcej rozumiem po co go ludzie kupują - na zasadzie gadżetu. Fajny, kolorowy ekran, jakieś powiadomienia, kółka, zdjęcia,... cuda wianki.


@maryce: sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Każdemu według potrzeb. Ja mam samochód z niedużym silnikiem i nie potrzebuję mocniejszego, ale rozumiem czemu istnieją bardziej wypasione samochody ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@maryce: Z reguły ludzie kupują gadżety Apple że względu na integrację z pozostałymi urządzeniami Apple. No i wygodnie jest obsługiwać telefon nie wyjmując go z kieszeni, szczególnie jeśli to jakaś krowa 6.7".

Ale to prawda, że taki zegarek to w sumie sporo marketingu i wmawiania ludziom, że mają potrzebę nieustannego mierzenia pulsu, tlenu we krwi, liczby kroków etc. chociaż wcześniej jakoś żyli bez tego wszystkiego.
  • 1
@laki1: Ja poszedłem do iSpotu porównać i mimo że nie mam jakoś wielkiego nadgarstka, to 40 wyglądał na zbyt mały. Ale pewnie to zależy od upodobań.
@maryce: No widzisz to zle zrozumiałem, myślałem ze nie rozumiesz smartwatchy. Tez rozważałem garmina ale prostokąt jednak fajniejszy dla mnie i wygodniejszy, mimo ze garmin do sportu jest o niebo lepszy
  • 1
@MangoZjem: 6 44mm z LTE :)

Mnie przekonało to że nie muszę w końcu brać ze sobą telefonu gdy idę biegać i wszystko mam wtedy w zegarku. No i śledzenie innych sportów jak na przykład pływanie też na plus - w sumie jestem ciekaw jestem na ile jest to dokładne. Póki co staram się przyzwyczaić do nowych nawyków jak na przykład sprawdzanie powiadomień z poziomu zegarka :D
@wuut: w ogole mnie ominela premiera 6 - duzo zmian wzgledem np. czworki? Ja wlasnie rozwazalam LTE ale stwierdzilam, ze telefon i tak jest w 99% czasu w zasiegu zegarka a doplacac ponad 1k dla LTE gdzie (przynajmniej na ten czas jak ja kupowalam) jedyny operator oferujacy esim w polsce to oragne i trzeba za to doplacac 20zl miesiecznie do abo to jednak odpuscilam xD
  • 1
@MangoZjem: Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia jakie są różnice, nigdy wcześniej nie brałem pod uwagę zakupu Apple Watcha, więc nie interesowałem się tym co poszczególne wersje oferują. W tym momencie ta różnica pomiędzy wersja LTE a nie-LTE to 450 złotych więc jest odrobinę lepiej. Teraz chyba nadal esim oferuje tylko Orange ale jest za darmo więc zdecydowałem się właśnie na tą wersję. :)
@wuut: niestety nie. Mam z Fitatu i wielokrotnie coś im zgłaszałem bo zawsze wole polskie ale wiele błędów nad wszystkimi wiecznie pracują, pomyśly może kiedyś wprowadza. Yazio ma wszystko od razu
A ja używam AW do odbierania połączeń (jak nie wiem gdzie zostawiłem iPhona), czytania i odpisywania na SMS-y (da się), czytania maili. Wszelkiego rodzaju notyfikacje (nowy mail, SMS, telefon dzwoni) są powielane wibracjami na nadgarstku, więc żadnego nie przeoczę. Kiedyś był z tym problem, bo przychodzàce w nocy maile (najczęściej spam) powodowały obudzenie, ale ustawiłem „nie przeszkadzać” między 22:00 a 07:00 rano i ten problem przestał istnieć. Tak więc można efektywnie uźywać