Wpis z mikrobloga

ROZUM CZY SERCE?
Chyba w każdej dziedzinie życia jest tak, że rozum podpowiada jedno, a serce co innego...

Niestety [albo stety] przez kilkanaście życiowych doświadczeń sercu już nie ufam. Cyfry i prawdziwe dane gwarantują osiągnięcie celu.

Chłodna kalkulacja i zwycięzca jest tylko jeden, chociaż w głowie tkwi "a może jednak nie".

A Ty co wybierasz rozum czy serce?

#psychologia #technologia #tesla #bugatti #motoryzacja #samochody #liganauki #ciekawoska #gruparatowaniapoziomu
Gizmo_Clan - ROZUM CZY SERCE?
Chyba w każdej dziedzinie życia jest tak, że rozum pod...

źródło: comment_1601752422c7Lu4DCOzyBBl2OFkMTJ6I.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@Gizmo_Clan: wybieram tesle roadster FE za 250k$ ponieważ koszty eksploatacyjne są niższe niż zatankowanie chirona do pełna ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gizmo_Clan: gdybym te 15k km co zrobiłem na LPG miał robić jakimkolwiek elektrykiem... Wyjazd na Mazury. 450km. Jedno tankowanie LPG - jakikolwiek Orlen po drodze. Jedno tankowanie elektrykiem - kombinowanie jaką trasą pojechać by zatankowac oraz nie umrzeć z nudów przy dystrybutorze półtorej godziny.
  • Odpowiedz
@TymRazemNieBedeBordo: 450 przejedziesz teslą z 100 kwh baterią bez ładowania. A jak się ładuje możesz sobie pójść gdzieś. I nie 1.5 godziny, na SC ładuje się średnio 700 km/h.

A z tych 15k to ile razy na mazury jechałeś?

@Iskaryota: roadster ma jechać 400 km/h, bugatti jedzie 420, chyba że wersja sport to 480 :) ale nie wiem czy istnieje więcej niż jedna sztuka do bicia rekordu lol.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diogene: miałem 8 tras > 450 km. Najdłuższa na raz 800, co chyba musiałbym rozbić na dwa dni. Zakładając że teslą. Bo innym elektrykiem raczej by mnie coś trafiło.

Generalnie jak wygląda sprawa z "tankowaniem" elektryka? Na Orlenach itd chcą kasy za to?
  • Odpowiedz
@TymRazemNieBedeBordo: na nocnej taryfie ładuję więc 0.23zł/kWh - 23zł za naładowanie do pełna + podatki, opłaty przesyłowe itd, więc można liczyć 30zł. Na tym mogę przejechać 450 km jak będę jechał oszczędnie, czyli tak do 120 km/h. Średnia z nieoszczędnej, normalnej jazdy to jakieś 18 kWh/100km - trochę ponad 4zł plus podatki :)

Jak cisnę bliżej 200 km/h to jest 35 kWh/100km, baterii wystarczy na jakieś 200-250 km, no i koszt
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@diogene: na takie trasy idealnie wręcz i faktycznie się mocno opłaca. Ja niestety poczekam aż infrastruktura będzie będzie bardziej rozwinięta. Często długie trasy robię, mieszkam na zadupiu, więc to norma jeździć ponad 100km. A wolę jeździć na raz.

  • Odpowiedz
  • 2
@Gizmo_Clan szkoda że jakość wykończenia itd w Bugatti to te plastiki z Tesli biją na ryj pod każdym względem


@Bellissimo Że co? ( ͡ ͜ʖ ͡) Widziałeś kiedyś na żywo wnętrze luksusowego samochodu? Osobiście jeździłem tylko Bentleyem Continentalem GT, ale to był pałac na kółkach, wykończony ze szwajcarską precyzją.
  • Odpowiedz