Wpis z mikrobloga

Największy syf na myszy, jaki można kupić to taka drewniana myszołapka z podwójnym drutem do jednoczesnego zabezpieczenia sprężyny i osadzenia przynęty. Nie wiem czy ktoś to przed wypuszczeniem testował, ale całkowicie nie działa, albo zupełnie nic nie złapie, a co gorsza kaleczy myszy, które później zakrwawione biegają, aż padną w losowym miejscu. Całkowicie nie polecam, a debil który to wymyślił, powinien osobiście nosem zahaczać o ten drut z przynętą.

#mysz #myszolapka #drewnianamyszolapka #szkodnik #niepolecam
SorryGregory - Największy syf na myszy, jaki można kupić to taka drewniana myszołapka...

źródło: comment_1601924288FmYKn7Jt1DOdyuOLOV9Fjh.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SorryGregory: Bo do tego trzeba mieć sprawne palce, a nie kikuty.
Kawałek mięsa zakładasz na kolec przed napięciem sprężyny, zapinasz tak, by drut był na samym końcu blokady. Na zdjęciu powyżej jest źle zamocowany i odpali za późno lub wcale.
  • Odpowiedz
@Kulek1981: Nie trafiłeś i chyba nie rozumiesz, że ona po prostu nie działa. Myszołapki użytkuje od lat i dalej podtrzymuje, że tego drewniana myszołapka to totalny syf. Kawałek słoniny mocowany na drut, do tego smarowany pręt podtrzymujący tak by tylko delikatne muśnięcie sprawiło, że mechanizm zadziała. I nie twierdzę, że mechanizm spustowy nie działa, słonina pozostaje na swoim miejscu, mechanizm spustowy aktywowany, a myszy albo nie ma wcale, albo zostaje strzelona
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SorryGregory: Może masz jakieś mutanty. Ja mam dwie i jak kiedyś cztery myszy weszły mi pionem przez łazienkę, każde odpalenie oznaczało złapaną mysz (jedną za nogę, ale złapała się).
  • Odpowiedz
@Kulek1981: to fakt, myszy nie są małe, w tym roku miałem plagę w domku, wokół lasy, pola, co nie zmienia faktu, że stalówki dały bez problemu radę a mam ich 4 szt. 100% działania, a to badziewie w ilości 2 szt. wywaliłem, 6x aktywowane w tym 3x mysz przetrącona. Problem jest że mysz w tej łapce, by móc aktywować mechanizm, oddala się trzymając wysoko pysk z przynętą, w stalowej jest przeciwnie
  • Odpowiedz
@SorryGregory: Ważne jest żeby zamocować mocno jedzenie na tym haczyku, tak aby mysz musiała trochę szarpać za pokarm by go wyrwać, wtedy dostanie ładnego strzała na buźkę, osobiście nigdy nie miałem problemu z tego typu łapkami.
  • Odpowiedz