Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem
#gaz
Ogrzewa ktoś dom instalacją gazową oraz zwykłym centralnym z kotła?
Chciałbym podłączyć gaz bo wygoda i nie trzeba palić weglem który smierdzi na ogrodzie a nawet w domu
Z drugiej strony mamy dość duzo drzewa którym również można by palić jeszcze kilka lat a sam piec nie jest stary, ma około 10 lat.
  • 6
@klepie-biede: To drzewo raczej nie nadaje się do kominka z resztą nie mam tyle kasy i ochoty na przerabianie pokoju pod kominek. Sam piecyk pod gaz chyba bedzie w łazience bo kotlownia sie nie nadaje, jest za nisko chyba ale czekam jeszcze na fachowca
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klepie-biede: To drzewo raczej nie nadaje się do kominka z resztą nie mam tyle kasy i ochoty na przerabianie pokoju pod kominek. Sam piecyk pod gaz chyba bedzie w łazience bo kotlownia sie nie nadaje, jest za nisko chyba ale czekam jeszcze na fachowca

@MrsMsx: za nisko?
Teraz to już nie ma znaczenia jak zakładasz kondensat z zamkniętą komorą
Nawet komina nie musisz mieć.
@klepie-biede: z tego co czytałem i mowili znajomi to że za nisko ale pewnie nie wiedzą o innych rozwiązaniach ale pewnie jak zdecydujemy się zostawić ten stary piec, baniak to nie będzie miejsca w kotłowni na ten kondensat o którym piszesz ale wszystko jest jak na razie na etapie planowania.
@MrsMsx: Ja tak mam, piec na drewno / węgiel i dwu funkcyjny kondensacyjny gazowy. Był plan, żeby drewnem rozgrzać instalacje i potem przełączać na gaz ale nie ma to sensu. Przez ostatnie dwa lata odpalałem śmieciucha dwa razy jak coś w gazowym trzeba było wymienić. Absolutnie nie chce mi się pierniczyć z drewnem / węglem i popiołem później. ( ͡° ͜ʖ ͡°) (Szczególnie, że piec jest mały