Wpis z mikrobloga

277 + 1 = 278

Tytuł: Nieznośna lekkość bytu
Autor: Milan Kundera
Gatunek: Literatura piękna
ISBN: 9788328060531
Ocena: ★★★★★★★★★

Przede wszystkim podobał mi się styl pisania autora, chociaż tu też pewnie spora zasługa tłumacza, ale ta książka jest bardzo ładnie, płynnie napisana. Autor ma świetne "flow", świetnie przeskakuje między myślami swoimi, bohaterów i opisywaniem fabuły, robi to z wielką swobodą.

Fabuła moim zdaniem gra tu drugorzędną rolę, bo nie ma w niej specjalnych fajerwerków. Ot mamy niby miłość, która nie zawsze jest szczęśliwa i dwustronna, no i życie, które będąc lekkim i przyjemnym, potrafi być przez to nieznośne, więc trzeba je komplikować. Na pierwszym planie jest tu charakterystyka bohaterów, którzy są świetnie wykreowani, nietypowe relacje między nimi, a do tego dużo przemyśleń na temat skomplikowanej miłości, seksu, ludzkiej psychiki, sensu istnienia, a jest również trochę historii i polityki.

Myślę że książka ta może być kopalnią cytatów zarówno dla internetowych Julek jak i przeciętnego czytelnika.

Pamiętam, że parę lat temu próbowałem to czytać i strasznie mnie męczyło, nie rozumiałem, nie doczytałem. Teraz książka czytała się sama, a ja byłem zachwycony.

#ksiazki #czytajzwykopem #kundera

#bookmeter
s.....w - 277 + 1 = 278

Tytuł: Nieznośna lekkość bytu
Autor: Milan Kundera
Gatunek: ...

źródło: comment_1602078337UjS10BJXn1OSaQGtDs2T0w.jpg

Pobierz
  • 6