Wpis z mikrobloga

@golomb13: jak gra nie ma drmu (drm-free) to ściągasz instalke na kompa i możesz sobie z tymi plikami robić co chcesz, są twoje, możeez grać w grę bez konieczności odpalania goga.
W przypadku np. steama gry mają drma. Żeby odpalić gre musisz zalogować się na steamie. W praktyce to oznacza, że gra nie należy do ciebie, nawet w regulaminie jest zapis, że ty gry tylko "wypożyczasz na stałe". W przypadku upadku
@Fiktorianin: Bzdura, większość gier na Steamie odpalisz tak samo jak na GOGu, bezpośrednio z pliku exe. Cyberpunk nie będzie tutaj wyjątkiem, gra będzie dostępna dokładnie w takiej samej formie jak na GOGu.

Nie wiem czy wam płacą, żeby pisać te brednie, ale to robi się po prostu żałosne.
@RoyKeane: xD
Gry ze steama mają automatycznie steamowego drma. Nie da sie odpalić cyberpunka z wersji steamowej bez logowania sie do steama. Do takich rzeczy trzeba cracków. Gdyby było inaczej to gier ze steama nie trzeba by było crackować, wystarczyło by przenieść pliki z jednego kompa na drugi.
@Fiktorianin: O jezu. Bzdura, bzdura, bzdura, bzdura. Tak jak Wiedźmina 3, Cyberpunka kupionego na Steamie odpalisz po pobraniu gry z pliku exe bez uruchamiana klienta Valve.

Poważnie, ja wiem, że na wypoku ludzie to totalnie ignoranci, ale żeby aż tak?
@RoyKeane: poczytałem trochę o tym drm-free na steamie i rzeczywiście są gry wyjątki, które da sie odpalić bez logowania.
Jednak troche bzdur to ty też napisałeś.

Bzdura, większość gier na Steamie odpalisz tak samo jak na GOGu, bezpośrednio z pliku exe

Nie, odpalisz tylko gry wyjątki. Lista gier drm-free na steamie jest tu: https://steam.fandom.com/wiki/List_of_DRM-free_games
To nie jest "większość gier" tylko niski procent. Nie wspominając o jakości większości gier z tej listy.
@Fiktorianin: To nie jest pełna lista, nie ma przynajmniej kilkuset gier z mojej biblioteki (mam ponad 7k gier u Gabena), które odpalałem bez udziału klienta Valve.

Steam to taki sam DRM jak GOG, i tu i tu muszę odpalić klienta/zalogować się na stronie, aby pobrać daną grę.
@RoyKeane:

To nie jest pełna lista

Pełniejszej nie znalazłem, ale wątpie że taka istnieje¯\_(ツ)_/¯

mam ponad 7k gier u Gabena

A moja córka studiuje prawo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Steam to taki sam DRM jak GOG, i tu i tu muszę odpalić klienta/zalogować się na stronie, aby pobrać daną grę.

Nie, steam to nie taki sam DRM jak GOG. Na gogu 100% gier jest drm-free.
Na steamie
@Fiktorianin: Dokładnie to w bibliotece mam 8907, jednak na profilu wyświetla się tylko 7,884.

Nie wiem dokładnie, ale myślę, że spokojnie 7000 jest DRM-free. Praktycznie tylko nowe AAA mają Denuvo, albo wymóg odpalania gry przez Steama. Przykładowo większość nowej japońszyzny (Totono, Summer Pockets, Danmachi) i indie gierek bez problemu odpala się z pliku exe.

Myślę, że na Steamie spokojnie 80% gier jest DRM free.