Wpis z mikrobloga

@michallus ta obudowa jest niedosc że brzydka to do tego #!$%@? fest, ja ogarnąłem z pulsara metalowe skrzynki z szynami Din, i po kłopocie. A te plastikowe gówno z satel to se mogą w dupe wsadzić.

BTW ethm plus? Bogol ( ͡º ͜ʖ͡º)
@korni007:Spięte na pająka. Na szczęście działa wszystko a już się wystraszyłem, że flash walnięta bo śmieci w pamięci i restarty. A to tylko starą bateryjkę dali do płyty. 2V miała a z nową wszystko gra. Jeszcze domówić muszę int-o bo klient chce więcej elementów do sterowania a co Satel to nie chińskie kostki wifi. Co prosta logika integry ogarnie sama to się zrobi dloadxem. Trudniejsze zagadnienia będą liczone na malinie z
Pobierz michallus - @korni007:Spięte na pająka. Na szczęście działa wszystko a już się wystra...
źródło: comment_1602402669pXS6JAwssolMndNptpbYY6.jpg
@michallus nie no serio mówię, na grupie HA na fb ludzie piszą że daje rade. Jakby ethm był tańszy to bym kupił płytę abaxa + czujki ruchu, a tak to muszę wymyślić coś innego.
@ElCidX: Perfecta nie ma możliwości integracji poprzez sieć więc nie nadaje się. Ja praktycznie jak instaluję alarm to sugeruję tylko integrę. Natywne integracje z KNX poprzez INT-KNX, integracja z Fibaro i Grentonem (moduł Grentona Satel integration), otwarte API więc Home Assistant czy nawet Supla to nie problem. Jedynie czekam aż ktoś to z Loxonem połączy. Wiadomo do jakiegoś kurnika to nie ma co przesadzać ale w przypadku domów i obiektów takich
@ElCidX: Jak nie chcesz łączyć tego z niczym tylko apką Satela na telefon to Versa Plus. Ma wbudowany modem GPRS i złącze RJ45. GPRS do powiadomień SMS. Złącze internetowe do apki Versa Control. Ale ta centrala nie jest tania (+1000 pln). Taniej może wyjść Integra 32 za 350zł, do tego INT-GSM LTE jak ma być łączność LTE (powiadamiania,apka Integra Control) albo ETHM 1 Plus jak po kablu. Do tego moduł ABAX
@michallus: Witaj,
widzę że ogarniasz temat. Ostatnio pojawiła się PERFECTA-IP, czyli ma wbudowany RJ-45, kojarzysz jak tutaj wygląda integracja z Home Assitant/OpenHab? W necie jeszcze za wiele nie ma, ale może interfejs ma kompatybilny z integrą?
@piottrek: Integrację ma tylko Integra (jak sama nazwa wskazuje) od softu 1.06. Perfecta to coś więcej niż Micra, która z centralą alarmową wiele nie ma wspólnego a mniej niż Versa (nazwa od Versatile - uniwersalny). Nic nie słyszałem o możliwości integracji z HA/OH. Za cenę Perfecty IP jak poszukasz to dostaniesz Integrę 32 i ETHM 1 Plus